Du er her

Stævneplan 2013

Dato Min klub Godk. Stævnetype Disciplin Kategori Øvrigt
5/1 - 6/1 Glostrup Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
5/1 - 6/1 Vestegnens Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Dressur
m/klubklasser for heste og ponyer
12/1 - 13/1 Officialsdage, DRF - Andet
  • Spring
Officialsdage for springdommere, banebyggere og teknisk delegerede
15/1 Ponymåling / Gentofte - Andet
  • Pony
OBS. Nyt reglement gældende!
18/1 - 20/1 Holte Rideklub (Nord) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Københavnsmesterskaber 1. kval.
22/1 Bestyrelsesmøde i Distrikt 1 - Andet Bestyrelsesmøde
25/1 - 27/1 Danish Derby - Vilhelmsborg (Jylland) - Lands/elite
  • Spring
  • Hest
Indendørs-DM, jun/yr og seniorer
25/1 - 27/1 Ballerup Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
m/ klubklasser
26/1 - 27/1 Glostrup Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
1/2 - 3/2 Danish Derby - Vilhelmsborg (Jylland) - Lands/elite
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Indendørs-DM, pony og children
2/2 - 3/2 Holte Rideklub (Nord) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
3/2 Glostrup Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
4/2 Generalforsamling i Distrikt 1 (med klubberne) - Andet Møde med klubberne, pokaloverrækkelse Distrikt 1, championatpokaler.
8/2 - 10/2 Holte Rideklub (Nord) - Lands/elite
  • Spring
  • Hest
9/2 - 10/2 Albertslund Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
15/2 - 17/2 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) - Lands/elite
  • Dressur
  • Pony
22/2 - 24/2 Kongelundens Rideklub (Øst) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
23/2 - 24/2 Gentofte Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
2/3 - 3/3 Vestegnens Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Vestegnspokalen
7/3 - 10/3 Hingstekåring, Herning (Jylland) - Andet
  • Spring
  • Dressur
9/3 - 10/3 Glostrup Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
12/3 Ponymåling på Vestegnens Rideklub - Andet
  • Pony
Tilmelding skal ske over DRF portalen
15/3 - 17/3 Holte Rideklub (Nord) - Lands/elite
  • Dressur
  • Hest
16/3 - 17/3 Mattssons Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Barney Cup
17/3 Glostrup Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
23/3 - 24/3 Birkerød Rideforening (Nord) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
23/3 - 24/3 Ledøje - Smørum Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
28/3 - 29/3 Hvidovre - Avedøre Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
30/3 - 31/3 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Københavnsmesterskaber 2. kval.
30/3 - 31/3 Tømmerup Sportsrideklub (Øst) Ja Distrikt
  • Spring
  • Pony
5/4 Brøndby NY Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfespring
6/4 - 7/4 Gentofte Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
6/4 - 7/4 Kongelundens Rideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
med Breddeklasser
6/4 - 7/4 Vedbæk Rideklub (Nord) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
6/4 - 7/4 Vestegnens Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Vestegnspokalen
13/4 - 14/4 DRF's Repræsentantskabsmøde - Andet
19/4 - 21/4 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) - Lands/elite
  • Dressur
  • Pony
20/4 - 21/4 Birkerød Rideforening (Nord) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
20/4 - 21/4 Lundtofte Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
20/4 - 21/4 Stevnsbogaard Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
27/4 - 28/4 Sportsrideklubben (Midt) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Københavnsmesterskaber 3. kval.
28/4 Vedbæk Rideklub (Nord) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfespring
1/5 Mattssons Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfestævne
3/5 - 5/5 Ballerup Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Distriktsmesterskab, pony, dressur hold & hest, spring indv.
3/5 Brøndby NY Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfespring
4/5 - 5/5 Exmoor Sportsrideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
7/5 Ponymåling på Amager - Andet
  • Hest
  • Pony
Tilmelding skal ske på portalen
9/5 - 12/5 Schou og Skouboe, DM - Lands/elite
  • Spring
  • Hest
DM for seniorer, jun/yr, children
9/5 - 10/5 Glostrup Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
9/5 Ishøj Sportsrideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Kr. Himmelfartsstævne
11/5 Kongelundens Rideklub - Andet
  • Pony
Breddefinale i ponygames og stafetspring
11/5 - 12/5 Glostrup Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
11/5 - 12/5 Kastrup - Tårnby Rideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
12/5 Frederiksdal Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
15/5 Lundtofte Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
18/5 Holte Rideklub (Nord) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Københavnsmesterskaber finale
18/5 - 19/5 Ledøje - Smørum Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Klubmesterskaber
19/5 - 20/5 Hvidovre - Avedøre Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Spring søndag, dressur mandag
19/5 - 20/5 Kongelundens Rideklub (Øst) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Distriktsmesterskab, heste, hold
20/5 Rideklubben Egene (Nord) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
23/5 - 26/5 Sportsrideklubben (Midt) - Internationalt
  • Spring
  • Hest
CSIO
24/5 - 26/5 Ringsted Sports Rideklub (Distrikt 4) - Lands/elite
  • Dressur
  • Hest
DM, jun/yr
25/5 - 26/5 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
25/5 - 26/5 Sportsrideklubben Petersborg (Nord) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Pony
26/5 Høsterkøb Rideklub (Nord) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
26/5 Kastrup - Tårnby Rideklub (Øst) Ja Distrikt
  • Distance
Fælledridtet. Distriktsmesterskab
30/5 Mattssons Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Sløjfestævne
1/6 - 2/6 Birkerød Rideforening (Nord) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
1/6 - 2/6 Tømmerup Sportsrideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
1/6 - 2/6 Vestegnens Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Vestegnsmesterskaber
1/6 - 2/6 Værløse Rideklub (Midt) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
2/6 Høsterkøb Rideklub (Nord) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
5/6 - 9/6 Riders Cup - Internationalt
  • Spring
  • Hest
5/6 Lundtofte Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
6/6 - 9/6 Broholm, DM dressur - Lands/elite
  • Dressur
  • Hest
DM, senior, U25 og para-dressur
7/6 Brøndby NY Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfespring
8/6 - 9/6 Albertslund Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
8/6 - 9/6 Dragør - Store Magleby Rideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
8/6 - 9/6 Rideklubben Egene (Nord) Ja Distrikt
  • Spring
  • Pony
Distriktsmesterskab, pony, indv.
8/6 - 9/6 Stevnsbogaard Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
8/6 - 9/6 Vedbæk Rideklub (Nord) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
15/6 - 16/6 Hvidovre - Avedøre Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
AFLYST
15/6 - 16/6 Kongelundens Rideklub (Øst) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
Distriktsmesterskab, hest, hold
15/6 - 16/6 Vestegnens Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Vestegnsmesterskaber
18/6 Ledøje - Smørum Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfespring
19/6 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
Aftenstævne - AFLYST
21/6 - 23/6 Ballerup Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Distriktsmesterskaber, kombineret hest / pony
22/6 Hjortespring Rideklub (Midt) - Andet TREC-stævne
22/6 - 23/6 Brøndby NY Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Max: LA1 dressur hest, LB1 dressur pony, LC spring.
27/6 - 30/6 Flyinge (Sverige) - Internationalt
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
NM, pony, jun/yr
29/6 - 30/6 Ishøj Sportsrideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
30/6 Tømmerup Sportsrideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfe-stævne
11/7 Hvidovre - Avedøre Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfespring
20/7 - 21/7 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
23/7 - 28/7 Mounted Games - Lands/elite
  • Hest
  • Pony
VM i Mounted Games. Afholdes i Vallensbæk.
26/7 - 28/7 Araber-stævne - Internationalt
  • Spring
  • Dressur
EM på Vilhelmsborg
27/7 - 28/7 Holte Rideklub (Nord) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
AFLYST
3/8 - 4/8 Kongelundens Rideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Klubmesterskaber
3/8 - 4/8 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
AFLYST
5/8 Sportsrideklubben Petersborg (Nord) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Aftenstævne
9/8 - 11/8 Danish Derby - Vilhelmsborg (Jylland) - Lands/elite
  • Spring
  • Dressur
  • Pony
DM, dressur, spring
10/8 - 11/8 Birkerød Rideforening (Nord) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
15/8 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
AFLYST
17/8 - 18/8 Albertslund Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
AFLYST
17/8 - 18/8 Dragør - Store Magleby Rideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
17/8 - 18/8 Hvidovre - Avedøre Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Jubilæumsstævne
17/8 - 18/8 Lundtofte Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
20/8 - 25/8 JBK, Herning - Internationalt
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
EM, dressur, spring, para-dressur
24/8 Ishøj Sportsrideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
24/8 - 25/8 Stevnsbogaard Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Dressur lørdag, spring søndag
24/8 - 25/8 Amagerland Sportsrideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
AFLYST
29/8 Mattssons Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Aftenstævne
31/8 - 1/9 Kastrup - Tårnby Rideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
med klubmesterskaber
31/8 - 1/9 Vestegnens Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
1/9 Høsterkøb Rideklub (Nord) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfestævne
1/9 Frederiksdal Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
AFLYST
6/9 Brøndby NY Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfespring
7/9 - 8/9 Store Hestedag - Andet
  • Hest
  • Pony
På Roskilde Dyrskueplads
7/9 - 8/9 Ballerup Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Distriktsmesterskab, hest og pony, indv.
7/9 - 8/9 Rideklubben Egene (Nord) Ja Distrikt
  • Spring
  • Pony
Distriktsmesterskab, pony, hold
7/9 - 8/9 Glostrup Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
Dressur lørdag (max. LA1), spring søndag
7/9 - 8/9 Tømmerup Sportsrideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
7/9 Ledøje - Smørum Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfestævne (m/ klubmesterskab og LØSR Cup)
13/9 - 15/9 Holte Rideklub (Nord) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
Finale, Dressurens Venners Cup (DRF's Dressur Cup, hold)
13/9 - 14/9 Sportsrideklubben (Midt) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
C-stævne fredag-lørdag, E-stævne søndag
14/9 - 15/9 Søborggård Rideklub (Distrikt 2) - Andet
  • Military
  • Hest
  • Pony
Distriktsmesterskaber Distrikt 1, hest og pony
14/9 - 15/9 Ishøj Sportsrideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
14/9 Vedbæk Rideklub (Nord) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
AFLYST - Sløjfedressur
15/9 Kongelundens Rideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
15/9 Sportsrideklubben (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
E-stævne
15/9 Vedbæk Rideklub (Nord) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfespring
18/9 Høsterkøb Rideklub (Nord) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
20/9 - 22/9 Kongelundens Rideklub (Øst) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sjællandsmesterskaber pony. Heste fredag og lørdag.
21/9 - 22/9 Ballerup Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
AFLYST
21/9 - 22/9 Brøndby NY Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Spring lørdag, dressur søndag
21/9 - 22/9 Exmoor Sportsrideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Flyttet fra 7.-8. september
21/9 - 22/9 Mattssons Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
21/9 - 22/9 Sportsrideklubben Petersborg (Nord) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Pony
21/9 - 22/9 Sportsrideklubben Petersborg (Nord) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
28/9 - 29/9 Lundtofte Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
28/9 - 29/9 Stevnsbogaard Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Klubmesterskaber
3/10 Mattssons Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfestævne, aftenstævne
4/10 - 6/10 Ballerup Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
4/10 Brøndby NY Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfespring
5/10 Kongelundens Rideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
5/10 - 6/10 Vedbæk Rideklub (Nord) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
5/10 - 6/10 Vestegnens Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
9/10 - 12/10 JBK, Odense - Internationalt
  • Spring
  • Hest
CSI1*/2*
12/10 - 13/10 Hvidovre - Avedøre Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Spring lørdag, dressur søndag
12/10 - 13/10 Tømmerup Sportsrideklub (Øst) Ja Distrikt
  • Spring
  • Pony
13/10 - 14/10 JBK, Odense - Andet
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
CDI-PJY
13/10 Albertslund Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
15/10 - 17/10 JBK, Odense - Andet
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
Championatfinaler
18/10 - 20/10 JBK, Odense - Internationalt
  • Dressur
  • Hest
World Cup, CDI3*
18/10 - 20/10 JBK, Odense - Internationalt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
CSI1*/3*
19/10 - 20/10 Albertslund Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
26/10 - 27/10 Kongelundens Rideklub (Øst) Ja Distrikt
  • Spring
  • Pony
Lagkage Cup
27/10 Ledøje - Smørum Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
1/11 Brøndby NY Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfespring
2/11 - 3/11 Gentofte Rideklub (Midt) Ja Internt
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
med klubmesterskaber
2/11 - 3/11 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
AFLYST
2/11 - 3/11 Ledøje - Smørum Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
9/11 - 10/11 Birkerød Rideforening (Nord) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
9/11 - 10/11 Holte Rideklub (Nord) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
9/11 - 10/11 Mattssons Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
9/11 - 10/11 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
m/ klubmesterskab
9/11 - 10/11 Vestegnens Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
16/11 - 17/11 Brøndby NY Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Spring lørdag, dressur søndag
17/11 Glostrup Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
17/11 Tømmerup Sportsrideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Sløjfestævne
23/11 - 24/11 Glostrup Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
27/11 Mattssons Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Aftenstævne
30/11 - 1/12 Gentofte Rideklub (Midt) Ja Distrikt
  • Spring
  • Pony
6/12 - 8/12 Ballerup Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
6/12 Brøndby NY Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfespring
8/12 Glostrup Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
8/12 Tømmerup Sportsrideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfe-stævne
14/12 - 15/12 Holte Rideklub (Nord) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
14/12 - 15/12 Kongelundens Rideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
med 1. kvalifikation i Stafet-spring
14/12 - 15/12 Vestegnens Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
27/12 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
28/12 - 29/12 Albertslund Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Spring
  • Pony
28/12 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) Ja Internt
  • Spring
  • Hest
  • Pony