Her finder du stævneplan, oversigt over afholdte og kommende mesterskaber samt billedgallerier

Check ranglisterne for indeværende og tidligere år, læs reglerne og indberet dine resultater online

Se distriktets rideklubber, tilmeld dig kurser og find nyttige informationer om konkurrencedeltagelse

Book distriktets tidtagningsanlæg, se referater fra bestyrelsesmøder samt praktisk info for rideklubber

1.plads og distriktsmestre i TREC 2018: HJOR hold 2:

Cecilie Schrøder Jensen på Strejfer, Ewa Sofie Mikkelsen på Figaro og Christina Keppie på Findus.

 

På andenpladsen i TREC 2018: HJOR hold 1:

Tanja Kohn på Tristan AL-BAIT OX, Mette Hildan på Coolmann og Lisbeth Arredondo på Baloo 

 

***************************************** 

Årets første distriktsmesterskab var distriktsmesterskabet i Distance, der blev afviklet d. 15. april på Vestegnens Rideklub.

Sofie Høffer / Foreksa OX fra Sportsrideklubben Petersborg vandt distriktsmesterskabet.

Helle Husted / Spotlytes First OX og Rikke Kloster Pedersen / Emira Azizah OX vandt sølv og bronze. Begge ekvipager starter fra Albertslund Rideklub.

   *******************************************************************

Noona Wildfang Linde og Chelino 3 fra Sportsrideklubben vandt bronze ved Indendørs-DM i springning for children.

Vi ønsker Noona tillykke med DM-medaljen.

Foto: Photo By Rex

***************************

Clara Savas Olsen og Flying Ronaldo fra Holte Rideklub vandt bronze ved Indendørs-DM i springning for kat. 2.

Vi ønsker Clara tillykke med DM-medaljen.

Foto: Photo By Rex

*********************************************

Josephine Christian Jacobsen og Dykebeck Wild Hazel Nut fra Sportsrideklubben vandt guld ved Indendørs-DM i springning for kat. 3.

Vi ønsker Josephine tillykke med Danmarksmesterskabet.

Foto: Photo By Rex

************************************************* 

 

 

 

 

 

******************************************************* 

 

Husk Vestegns Klubberne har deres egen Rangliste

 

 

 

 

 

 

 

 

Forside