Du er her

Vestegns Championatet

 

 

Forside   Vestegns Mesterskabet     Vestegns Championatet   Om Os   Kontakt Os

 

Resultater tidligere årRegler for Vestegnschampionatet 

Resultater skal være indberettet senest 14 dage efter stævnet,

på nedenstående formular. 

  Indberet SPRING resultater fra Vestegns Stævnerne kun D-Klasser HER 

Indberet DRESSUR resultaterne fra Vestegns Stævnerne kun D-Klasser HER

 Kopimailen kan ikke besvares.

Er der behov for at få foretaget ændringer i indrapportering, kontakt da webmaster, Jeanette Strands på mail:

[email protected]

Se endvidere reglerne. 

 Resultater Dressur 01.09.2018-31.08.2019 

 

Luna Riis Søborg og Pæregaards Romario (Glostrup Rideklub)

Dato og Stævne

Program

Procent

Placering

Point

Point i alt

01-09-2018 Glostrup RideklubLA267377
02-09-2018 Glostrup RideklubLA2722815
29-09-2018 Sportsrideklubben VallensbækLA2693722
29-09-2018 Sportsrideklubben VallensbækLA4685628
10-11-2018 Sportsrideklubben VallensbækLA2692836
16-02-2019 Glostrup RideklubLA2721946
16-03-2019 Glostrup RideklubLA2674652
16-03-2019 Glostrup RideklubLA56911062
17-03-2019 Glostrup RideklubLA2674668

Astrid Bay Rasmussen og Almroths Minardi (Ledøje-Smørum Rideklub)

Dato og Stævne

Program

Procent

Placering

Point

Point i alt

01-09-2018 Glostrup RideklubLB175277
01-09-2018 Glostrup RideklubLB2751815
02-09-2018 Glostrup RideklubLB1721823
02-09-2018 Glostrup RideklubLB2703629
10-11-2018 Sportsrideklubben VallensbækLA1684635
18-11-2018 Albertslund RideklubLA1691944
18-11-2018 Albertslund RideklubLA2693751
06-01-2019 Sportsrideklubben VallensbækLA4693859

Michelle Dalsgaard og Sion Lightfoot (Glostrup Rideklub)

Dato og Stævne

Program

Procent

Placering

Point

Point i alt

16-02-2019 Glostrup RideklubLA467299
17-02-2019 Glostrup RideklubLA2662817
16-03-2019 Glostrup RideklubLA4673825
17-03-2019 Glostrup RideklubLA2673732
24-03-2019 Albertslund RideklubLB2661840

Camilla Nielsen og Sommelier (Ishøj Sportsrideklub) 

Dato og Stævne

Program

Procent

Placering

Point

Point i alt

15-09-2018 Ishøj SportsrideklubLA46611010
29-09-2018 Sportsrideklubben VallensbækLA5694717
10-11-2018 Sportsrideklubben VallensbækLA56711027
17-11-2018 Albertslund RideklubLA5682936

Michala Fagerlind og Amarillo Firfod (Ballerup Rideklub) 

Dato og Stævne

Program

Procent

Placering

Point

Point i alt

01-09-2018 Glostrup RideklubLA567388
10-11-2018 Sportsrideklubben VallensbækLA5672917
17-11-2018 Albertslund RideklubLA46811027

Anita Luoa Riisgaard og Smilla-Vitz  (Vestegnens Rideklub)

Dato og Stævne

Program

Procent

Placering

Point

Point i alt

17-11-2018 Albertslund RideklubMB06911111
23-03-2019 Albertslund RideklubMB06711122

Anja Morell og Malinah von Hestebjerggaard  (Albertslund Rideklub)

Dato og Stævne

Program

Procent

Placering

Point

Point i alt

26-01-2019 Albertslund RideklubLC270266
27-01-2019 Albertslund RideklubLC2711713
17-02-2019 Glostrup RideklubLC1691720

Sara Godsk Gravesen og Fanta (Ishøj Sportsrideklub)

Dato og Stævne

Program

Procent

Placering

Point

Point i alt

11-04-019 Ishøj SportsrideklubLC366266
20-04-2019  Stevnsbogaard RideklubLC3761713
17-02-2019 GlostrupRideklubLC1742619

Camilla Mortensen og Vigerous Reckless  (Sportsrideklubben Vallensbæk) Kat.2

Dato og Stævne

Program

Procent

Placering

Point

Point i alt

29-09-2018 Sportsrideklubben VallensbækLA367466
10-11-2018 Sportsrideklubben VallensbækLA46611016

Camilla Mie Kjeldsmark og Cinclair Sakstrup (Albertslund Rideklub)

Dato og Stævne

Program

Procent

Placering

Point

Point i alt

16-02-2019 Glostrup RideklubLA56711010

Kirsten Virklund og Ecijano XXXlX (Ledøje-Smørum Rideklub) 

Dato og Stævne

Program

Procent

Placering

Point

Point i alt

02-03-2019 Ledøje-Smørum RideklubLA465299

Carina Hansen og Kejserens Ballerina (Ledøje-Smørum Rideklub) 

Dato og Stævne

Program

Procent

Placering

Point

Point i alt

04-11-2018 Glostrup RideklubLD273344
04-11-2018 Glostrup RideklubLC173359

Sofie Helene Fischer Jensen og Zefir (Glostrup Rideklub) 

Dato og Stævne

Program

Procent

Placering

Point

Point i alt

17-03-2019 Glostrup RideklubLA171199

Sophie Louise Asp Laursen og UNO Ronaldinho  (Ishøj Sportsrideklub)

Dato og Stævne

Program

Procent

Placering

Point

Point i alt

29-09-2018 Sportsrideklubben VallensbækLB268277

Malou Kiran Grewal og Lentekriebel  (Ishøj Sportsrideklub) Kat3.

Dato og Stævne

Program

Procent

Placering

Point

Point i alt

15-09-2018 Ishøj SportsrideklubLB267277

Amalie Westerberg og Lintrupgaards Moonlight (Sportsrideklubben Vallensbæk) Kat.1

Dato og Stævne

Program

Procent

Placering

Point

Point i alt

10-11-2018 Sportsrideklubben VallensbækLB167277

Jette Kastrup og Mosely Brownie  (Ledøje-Smørum Rideklub)

Dato og Stævne

Program

Procent

Placering

Point

Point i alt

02-09-2018 Glostrup RideklubLA269555

 

Resultater Spring 01.09.2018-31.08.2019

Sofie Helene Fischer Jensen og Zefir (Glostrup Rideklub) 

Dato og Stævne

Klasse-Højde

Metode/Placering

Fejl i H-spr.

Point

Point i alt

21-10-2018 Albertslund Rideklub100 cmB4/2088
21-10-2018 Albertslund Rideklub105 cmB4/24917
27-10-2018 Glostrup Rideklub90 cmB3/20724
27-10-2018 Glostrup Rideklub100cmB4/10932
24-03-2019 Ballerup Rideklub100 cmB00436
13-04-2019 Albertslund Rideklub100 cmB3/20844

Malou Kiran Grewal og Lentekriebel  (Ishøj Sportsrideklub) Kat3.

Dato og Stævne

Klasse-Højde

Metode/Placering

Fejl i H-spr.

Point

Point i alt

21-09-2018 Sportsrideklubben Vallensbæk70 cmB0055
21-09-2018 Sportsrideklubben Vallensbæk70 cmB00510
05-10-2018 Ballerup Rideklub70 cmB00515
27-10-2018 Glostrup Rideklub60 cmS4/20823
27-10-2018 Glostrup Rideklub70 cmB00528

Cecilia Fuglevig Johnsen og Calvin Mak (Sportsrideklubben Vallensbæk) 

Dato og Stævne

Klasse-Højde

Metode/Placering

Fejl i H-spr.

Point

Point i alt

09-09-2018 Glostrup Rideklub80 cmB3/3055
06-10-2018 Ballerup Rideklub90 cmB0038
06-10-2018 Ballerup Rideklub100 cmB00412
27-10-2018 Glostrup Rideklub90 cmB4/40517
03-02-2019 Glostrup Rideklub90 cmB3/50421
23-02-2019 Sportsrideklubben Vallensbæk90 cmB00324
24-03-2019 Ballerup Rideklub90 cmB00327
13-04-2019 Albertslund Rideklub90 cmB00330
13-04-2019 Albertslund Rideklub90 cmB00333

Karina Kosak og Knapholms Silverboy (Ledøje-Smørum Rideklub)

Dato og Stævne

Klasse-Højde

Metode/Placering

Fejl i H-spr.

Point

Point i alt

09-09-2018 Glostrup Rideklub90 cmB4/3066
20-10-2018 Albertslund Rideklub80 cmB0028
20-10-2018 Albertslund Rideklub90 cmB00311
17-03-2019 Hvidovre-Avedøre Rideklub80 cmB00213
17-03-2019 Hvidovre-Avedøre Rideklub90 cmB00316

Sille Egelund Jensen og Damgårdens Anna Bell (Ledøje-Smørum Rideklub)

Dato og Stævne

Klasse-Højde

Metode/Placering

Fejl i H-spr.

Point

Point i alt

03-02-2019 Glostrup Rideklub80 cmB3/3055
03-02-2019 Glostrup Rideklub90 cmB3/30611

Cathrine Ibsen og Loughnatousa Inksy  (Glostrup Rideklub

Dato og Stævne

Klasse-Højde

Metode/Placering

Fejl i H-spr.

Point

Point i alt

23-02-2019 Sportsrideklubben Vallensbæk90 cmB0033
23-02-2019 Sportsrideklubben Vallensbæk100 cmB0047

Mette Grewal og Zaim El Karmdal OX (Ishøj Sportsrideklub) 

Dato og Stævne

Klasse-Højde

Metode/Placering

Fejl i H-spr.

Point

Point i alt

21-09-2018 Sportsrideklubben Vallensbæk80 cmB0022

Jette Kastrup og Mosely Brownie  (Ledøje-Smørum Rideklub)

Dato og Stævne

Klasse-Højde

Metode/Placering

Fejl i H-spr.

Point

Point i alt

22-03-2019 Ballerup Rideklub70 cmB0011
21-04-2019  Stevnsbogaard Rideklub70 cmB0012

Trille Lund Høegh og Hovgårdens Zeba (Ishøj Sportsrideklub) 

Dato og Stævne

Klasse-Højde

Metode/Placering

Fejl i H-spr.

Point

Point i alt

18-04-2019 Ishøj Sportsrideklub70 cmB0011