Du er her

Vestegns Championatet

 

 

Forside   Vestegns Mesterskabet     Vestegns Championatet   Om Os   Kontakt Os

 

Resultater tidligere årRegler for Vestegnschampionatet 

Resultater skal være indberettet senest 14 dage efter stævnet,

på nedenstående formular. 

  Indberet SPRING resultater fra Vestegns Stævnerne kun D-Klasser HER 

Indberet DRESSUR resultaterne fra Vestegns Stævnerne kun D-Klasser HER

 Kopimailen kan ikke besvares.

Er der behov for at få foretaget ændringer i indrapportering, kontakt da webmaster, Jeanette Strands på mail:

[email protected]

Se endvidere reglerne. 

 Resultater Dressur 01.01.2020 - 31.12.2020

 

 Michala Fagerlind og Amarillo Firfod (Ballerup Rideklub) 

Dato og Stævne

Program

Procent

Placering

Point

Point i alt

08-02-2020 Glostrup RideklubMB066  8
07-03-2020 Glostrup RideklubMB06621018
22-11-2020 Vestegnens RideklubLA6683826
29-11-2020 Sportsrideklubben VallensbækLA6693834

 Ulla Flyvholm og Zik Zack (Albertslund Rideklub) 

Dato og Stævne

Program

Procent

Placering

Point

Point i alt

21-06-2020 Glostrup RideklubLA168 7
15-11-2020 Glostrup RideklubLA1674613
15-11-2020 Glostrup RideklubLA2683720
22-11-2020 Vestegnens RideklubLA2675525
28-11-2020 Sportsrideklubben VallensbækLA2693732

 Michelle Dalsgaard og Sion Lightfoot (Glostrup Rideklub) 

Dato og Stævne

Program

Procent

Placering

Point

Point i alt

08-02-2020 Glostrup RideklubLA271377
09-02-2020 Glostrup RideklubLA268 714
21-06-2020 Glostrup RideklubLA2685519
27-09-2020 Albertslund RideklubLA2701928

 Jessica Langer og Hensas Zolero Zupreme (Ledøje-Smørum Rideklub)

Dato og Stævne

Program

Procent

Placering

Point

Point i alt

18-07-2020 Albertslund RideklubLC272 7
15-08-2020 Ledøje-Smørum RideklubLC1751714
15-08-2020 Ledøje-Smørum RideklubLC2722620
05-09-2020 Glostrup RideklubLC1684424
05-09-2020 Glostrup RideklubLC2685327

 Julie Vest Skov-Jensen og Apollo (Albertslund Rideklub) Kat.2

Dato og Stævne

Program

Procent

Placering

Point

Point i alt

18-07-2020 Albertslund RideklubLC1  67 26
18-07-2020 Albertslund RideklubLC2663511
19-07-2020 Albertslund RideklubLC1693516
16-08-2020 Ledøje-Smørum RideklubLC1701723

 Anja Morell og Ellely´s Fasination (Albertslund Rideklub) 

Dato og Stævne

Program

Procent

Placering

Point

Point i alt

05-09-2020 Glostrup RideklubLC269 6
15-11-2020 Glostrup RideklubLC2753612
28-11-2020 Sportsrideklubben VallensbækLC2672719

Rikke Victoria Bohnstedt og Buegaards Titan (Ledøje-Smørum Rideklub) 

Dato og Stævne

Program

Procent

Placering

Point

Point i alt

04-07-2020 Ledøje-Smørum RideklubLA468 9
06-09-2020 Glostrup RideklubLA1691918

Emma-Ofelia Dreyer og Party Dream EW (Albertslund Rideklub) 

Dato og Stævne

Program

Procent

Placering

Point

Point i alt

27-09-2020 Albertslund RideklubLC1727
27-09-2020 Albertslund RideklubLC3702613

Sille Egelund Jensen og Damgårdens Anna Bell (Ledøje-Smørum Rideklub) 

Dato og Stævne

Program

Procent

Placering

Point

Point i alt

04-07-2020 Ledøje-Smørum RideklubLA267 7
18-07-2020 Albertslund RideklubLA2694613

 Anita Loua Riisgaard og Krack J (Vestegnens Rideklub) 

Dato og Stævne

Program

Procent

Placering

Point

Point i alt

22-11-2020 Vestegnens RideklubLA269  8

 Sofie L.B. Thomsen og Meraviglioso Stallone V (Vestegnens Rideklub) Kat.3

Dato og Stævne

Program

Procent

Placering

Point

Point i alt

14-02-2020 Albertslund RideklubLA467  8

 Anita Dorthe Jeansen og Nørlunds Fallulah (Vestegnens Rideklub) 

Dato og Stævne

Program

Procent

Placering

Point

Point i alt

06-09-2020 Glostrup RideklubLA465 7

 Anja Morell og Malinah von Hestebjerggaard (Albertslund Rideklub) 

Dato og Stævne

Program

Procent

Placering

Point

Point i alt

01-02-2020 Glostrup RideklubLB267 7


Resultater Spring 
01.01.2020 - 31.12.2020
 

 

Kicki Winther og Dichte (Albertslund Rideklub) 

Dato og Stævne

Klasse-Højde

Metode/Placering

Fejl i H-spr.

Point

Point i alt

11-07-2020 Albertslund Rideklub100 cmB3/1099
11-07-2020 Albertslund Rideklub105 cmB4/101019
12-07-2020 Albertslund Rideklub105 cmB7/101029
12-07-2020 Albertslund Rideklub110 cmB4/24938
18-09-2020 Albertslund Rideklub105 cmB00543
18-09-2020 Albertslund Rideklub110 cmB00548
23-10-2020 Albertslund Rideklub105 cmB00553
23-10-2020 Albertslund Rideklub110 cmB00558

Jette Kastrup og Mosely Brownie  (Ledøje-Smørum Rideklub)

Dato og Stævne

Klasse-Højde

Metode/Placering

Fejl i H-spr.

Point

Point i alt

04-01-2020 Glostrup Rideklub90 cmB0033
17-01-2020 Ballerup Rideklub90 cmB0036
17-01-2020 Ballerup Rideklub
90 cmB0039
19-01-2020 Ballerup Rideklub90 cmB00312
01-02-2020 Glostrup Rideklub90 cmB00315
15-02-2020 Vestegnens Rideklub90 cmB00318
13-06-2020 Ballerup Rideklub100 cmB00422
12-07-2020 Albertslund Rideklub90 cmB00325
17-07-2020 Ballerup Rideklub80 cmB00227
18-09-2020 Albertslund Rideklub80 cmB00229
19-09-2020 Albertslund Rideklub100 cmB00433
16-10-2020 Ballerup Rideklub90 cmB00336
16-10-2020 Ballerup Rideklub100 cmB0 0440
18-10-2020 Ballerup Rideklub100 cmB00444
23-10-2020 Albertslund Rideklub90 cmB00347
31-10-2020 Glostrup Rideklub80 cmB00249

Cecilia Fuglevig Johnsen og Calvin Mak (Sportsrideklubben Vallensbæk) 

Dato og Stævne

Klasse-Højde

Metode/Placering

Fejl i H-spr.

Point

Point i alt

12-07-2020 Albertslund Rideklub80 cmB0022
12-07-2020 Albertslund Rideklub90 cmB0035
16-10-2020 Ballerup Rideklub90 cmB0038
16-10-2020 Ballerup Rideklub90 cmB00311
31-10-2020 Sportsrideklubben Vallensbæk100 cmB7/10920

Sille Egelund Jensen og Damgårdens Anna Bell (Ledøje-Smørum Rideklub) 

Dato og Stævne

Klasse-Højde

Metode/Placering

Fejl i H-spr.

Point

Point i alt

05-07-2020 Ledøje-Smørum Rideklub100 cmB0044
05-07-2020 Ledøje-Smørum Rideklub100 cmB0048
12-07-2020 Albertslund Rideklub105 cmB7/20917

Karina Kosack og Knapsholm Silverboy (Ledøje-Smørum Rideklub) 

Dato og Stævne

Klasse-Højde

Metode/Placering

Fejl i H-spr.

Point

Point i alt

15-02-2020 Vestegnens Rideklub80 cmB0022
16-02-2020 Vestegnens Rideklub80 cmB0024
05-07-2020 Ledøje-Smørum Rideklub80 cmB0026
05-07-2020 Ledøje-Smørum Rideklub80 cmB0028
06-09-2020 Vestegnens Rideklub80 cmB00210

Emma Luna Kabongo og Rasmus (Albertslund Rideklub) 

Dato og Stævne

Klasse-Højde

Metode/Placering

Fejl i H-spr.

Point

Point i alt

11-07-2020 Albertslund Rideklub90 cmB4/2077

Malou Kiran Grewal og Lentekriebel (Ishøj Sportsrideklub) Kat. 3 

Dato og Stævne

Klasse-Højde

Metode/Placering

Fejl i H-spr.

Point

Point i alt

18-01-2020 Ballerup Rideklub70 cmB0055

Ellen Schwaner og Kelstrupgaards Minnie (Sportsrideklubben Vallensbæk) Kat. 1 

Dato og Stævne

Klasse-Højde

Metode/Placering

Fejl i H-spr.

Point

Point i alt

02-02-2020 Glostrup Rideklub60 cmB0022

Julie Vest Skov-Jensen og Apollo (Albertslund Rideklub) Kat.2

Dato og Stævne

Klasse-Højde

Metode/Placering

Fejl i H-spr.

Point

Point i alt

23-10-2020 Albertslund Rideklub60 cmB0022