Du er her

Stævneplan 2012

Dato Klub Godk. prop Stævnetype Disciplin Kategori Øvrigt
6/1 Brøndby NY Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfestævne
7/1 - 8/1 Glostrup Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
14/1 - 15/1 Officialsdage, DRF - Andet
  • Spring
  • Dressur
14/1 - 15/1 Vestegnens Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
17/1 Bestyrelsesmøde i Distrikt 1 - Andet Bestyrelsesmøde
20/1 - 22/1 Hillerød Sportsrideklub (Distrikt 2) - Lands/elite
  • Spring
  • Pony
21/1 - 22/1 Holte Rideklub (Nord) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
21/1 - 22/1 Kongelundens Rideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
E-stævne
28/1 - 29/1 Glostrup Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
29/1 Gentofte Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
E-stævne, åbent for: GEK, LTR, MAK, HØR, VEK, HØS, LRK, TPRK, SIV
3/2 - 5/2 Ballerup Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
3/2 Brøndby NY Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfestævne
11/2 - 12/2 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
AFLYST - flyttet til 7.-8. april
19/2 Albertslund Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
24/2 - 26/2 Holte Rideklub (Nord) - Lands/elite
  • Spring
  • Hest
24/2 Kongelundens Rideklub (Øst) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
U-klasser
25/2 - 26/2 Albertslund Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
25/2 - 26/2 Birkerød Rideforening (Nord) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
25/2 - 26/2 Kongelundens Rideklub (Øst) Ja Distrikt
  • Spring
  • Pony
26/2 Gentofte Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
E-stævne, åbent for: GEK, LTR, MAK, HØR, VEK, HØS, LRK, TPRK, SIV
26/2 Glostrup Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
28/2 Ponymåling / Amager - Andet
  • Pony
se "Rytterinfo, ponymåling"
2/3 Brøndby NY Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfestævne
3/3 - 4/3 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Københavnsmesterskaber, 1. kvalifikation
6/3 Bestyrelsesmøde i Distrikt 1 - Andet Bestyrelsesmøde
8/3 - 11/3 Hingstekåring, Herning (Jylland) - Andet
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
10/3 - 11/3 Brøndby NY Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
16/3 - 18/3 Holte Rideklub (Nord) - Lands/elite
  • Dressur
  • Hest
Bundgaard Byg Cup, kvalifikation
17/3 Breddestævne, 1. kvalifikationsstævne - Andet
  • Hest
  • Pony
Se "Rytterinfo, arrangementer"
17/3 - 18/3 Glostrup Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
17/3 - 18/3 Mattssons Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Menucard.dk Cup
17/3 - 18/3 Vestegnens Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
20/3 Generalforsamling, Distrikt 1 (med klubberne) - Andet Møde med klubberne, pokaloverrækkelse Distrikt 1, championatpokaler. Afholdes i Glostrup Rideklub
23/3 - 25/3 Fredericia Rideklub (Jylland) - Lands/elite
  • Spring
  • Hest
Indendørs DM for seniorer og juniorer / ungryttere
24/3 Breddestævne, 2. kvalifikationsstævne - Andet
  • Hest
  • Pony
Se "Rytterinfo, arrangementer"
24/3 - 25/3 Hvidovre - Avedøre Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Spring lørdag, dressur søndag
24/3 - 25/3 Tømmerup Sportsrideklub (Øst) Ja Distrikt
  • Spring
  • Pony
25/3 DRF's repræsentantskabsmøde - Andet
25/3 Glostrup Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
27/3 Ponymåling / Gentofte - Andet se "Rytterinfo, ponymåling"
30/3 Kongelundens Rideklub (Øst) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
U-klasser
31/3 - 1/4 Kongelundens Rideklub (Øst) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
31/3 - 1/4 Ledøje - Smørum Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
5/4 Tømmerup Sportsrideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Sløjfedressur
6/4 Brøndby NY Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfestævne
6/4 - 8/4 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
AFLYST
7/4 - 8/4 Vedbæk Rideklub (Nord) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
13/4 - 15/4 Aagerupgaard Sportsrideklub (Distrikt 4) - Lands/elite
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Ponylandsstævne med junior- og childrenklasser
14/4 Breddestævne, finalestævne - Andet
  • Hest
  • Pony
Se "Rytterinfo, arrangementer"
14/4 - 15/4 Albertslund Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
med klubmesterskaber
17/4 Klar-parat-start kursus - Andet Afholdes på Ballerup Rideklub
20/4 - 22/4 Heslegård Sportsrideklub (Distrikt 2) - Lands/elite
  • Dressur
  • Pony
21/4 - 22/4 (Nord) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
AFLYST
21/4 - 22/4 Lundtofte Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
AFLYST
21/4 - 22/4 Stevnsbogaard Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
24/4 Ponymåling / Gentofte - Andet se "Rytterinfo, ponymåling"
28/4 - 29/4 Birkerød Rideforening (Nord) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
28/4 - 29/4 Kastrup - Tårnby Rideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
28/4 - 29/4 Sportsrideklubben (Midt) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Københavnsmesterskaber, 2. kvalifikation
28/4 - 29/4 Vestegnens Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Vestegnspokalen
3/5 Ballerup Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Pony
4/5 - 6/5 Ballerup Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
Distriktsmesterskab for hold (dressur for heste)
4/5 Brøndby NY Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfestævne
5/5 - 6/5 Amagerland Sportsrideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
9/5 Lundtofte Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Aftenstævne
12/5 - 13/5 (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Dressur lørdag, spring søndag
12/5 - 13/5 Ishøj Sportsrideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
12/5 - 13/5 Kongelundens Rideklub (Øst) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
Distriktsmesterskab for hold
13/5 (Midt) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
13/5 Vedbæk Rideklub (Nord) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfespring
17/5 - 20/5 Sportsrideklubben (Midt) - Lands/elite
  • Spring
  • Pony
Udtagelsesklasser, kat. 1
17/5 - 20/5 Sportsrideklubben (Midt) - Internationalt
  • Spring
  • Hest
CSIO4*
19/5 - 20/5 Glostrup Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
22/5 Vestegnens Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Aftenstævne
24/5 - 27/5 Capacity - Fredensborg (Distrikt 2) - Internationalt
  • Spring
  • Hest
Nordic Development Tour CSI2*
26/5 - 28/5 Dragør - Store Magleby Rideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
26/5 - 27/5 Glostrup Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
DRF's unghestechampionat, kvalifikation springning & distriktsmesterskab individuelt
26/5 - 27/5 Holte Rideklub (Nord) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Københavnsmesterskaber, 3. kvalifikation
26/5 - 27/5 Ledøje - Smørum Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Klubmesterskab og LØSR-Cup (LD1-LC3)
28/5 Rideklubben Egene (Nord) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
29/5 Ponymåling / Gentofte - Andet se "Rytterinfo, ponymåling"
30/5 - 3/6 Broholm, DM dressur (Fyn) - Lands/elite
  • Dressur
  • Hest
DM i dressur for seniorer, juniorer / ungryttere og paradressur
1/6 Brøndby NY Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfestævne
2/6 - 3/6 Brøndby NY Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
2/6 - 3/6 Birkerød Rideforening (Nord) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Distriktsmesterskab, individuelt, ponyer
2/6 - 3/6 Rideklubben Egene (Nord) Ja Distrikt
  • Spring
  • Pony
2/6 - 3/6 Tømmerup Sportsrideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
3/6 Glostrup Rideklub (Vest) - Lands/elite Voltigeringsstævne
5/6 Værløse Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Grundlovsdags-stævne
7/6 - 10/6 Strømsholm (Sverige) - Internationalt
  • Dressur
  • Hest
Nordisk Mesterskab, dressur, seniorer
7/6 - 10/6 Strømsholm (Sverige) - Internationalt
  • Dressur
  • Hest
Nordisk Mesterskab, paradressur
7/6 - 10/6 Schou og Skouboe, DM spring (Jylland) - Lands/elite
  • Spring
  • Hest
DM i springning for seniorer, juniorer / ungryttere og children
8/6 - 10/6 Ballerup Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Kombineret distrikts-mesterskab (hest og pony), distriktsmesterskab for hold (ponydressur)
9/6 - 10/6 (Nord) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
9/6 - 10/6 Mattssons Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Spring lørdag, dressur søndag
9/6 - 10/6 Amagerland Sportsrideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
15/6 - 17/6 Næstved Sportsrideklub (Distrikt 5) - Lands/elite
  • Spring
  • Pony
DM for klubhold
15/6 - 17/6 Sportsrideklubben (Midt) - Lands/elite
  • Dressur
  • Hest
DM for klubhold
16/6 - 17/6 Exmoor Sportsrideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
E-stævne for ESP, AAGR og FDR. Dressur lørdag, spring søndag
16/6 - 17/6 Hvidovre - Avedøre Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Vestegnsmesterskaber, spring
16/6 - 17/6 Lundtofte Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Spring lørdag, dressur søndag
22/6 - 24/6 Kallehavegaard Rideklub (Jylland) - Lands/elite
  • Spring
  • Hest
DM for klubhold
23/6 - 24/6 Furesø Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
E-stævne
23/6 - 24/6 Kongelundens Rideklub (Øst) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Distriktsmesterskab, individuelt, heste
23/6 - 24/6 Stevnsbogaard Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
SBGR-cup
23/6 - 24/6 Vedbæk Rideklub (Nord) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Klubmesterskaber
23/6 Værløse Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
24/6 Værløse Rideklub (Midt) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
AFLYST
26/6 Ponymåling / Gentofte - Andet se "Rytterinfo, ponymåling"
27/6 Vestegnens Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
Aftenstævne - AFLYST
28/6 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
Aftenstævne, U-klasser
30/6 - 1/7 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Københavnsmesterskab, finaler
30/6 - 1/7 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Vestegnsmesterskaber, dressur
6/7 - 8/7 Frederiksværk Rideklub (Distrikt 2) - Lands/elite
  • Dressur
  • Hest
7/7 Sportsrideklubben (Midt) - Lands/elite
  • Distance
  • Hest
  • Pony
Københavnerridtet, DM i distanceridning
7/7 - 8/7 Vestegnens Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
AFLYST
11/7 Albertslund Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
"Mail og spring"-stævne
12/7 - 15/7 Falsterbo (Sverige) - Internationalt
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
13/7 Ledøje - Smørum Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
14/7 - 15/7 Ledøje - Smørum Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
30-års jubilæumsstævne
19/7 - 22/7 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
AFLYST
20/7 - 22/7 Møllebakkens Rideklub (Distrikt 4) - Lands/elite
  • Dressur
  • Pony
Landsstævne med distriktsklasser
28/7 - 31/7 London (England) - Internationalt
  • Military
  • Hest
OL i military
28/7 - 29/7 Kongelundens Rideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Amagermesterskaber i breddeaktiviteter samt sløjfeklasser i dressur og spring
1/8 Vestegnens Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
Aftenstævne
2/8 - 8/8 London (England) - Internationalt
  • Dressur
  • Hest
OL i dressur
4/8 - 8/8 London (England) - Internationalt
  • Spring
  • Hest
OL i spring
4/8 - 5/8 Stevnsbogaard Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Vestegns Cup dressur (1. kval)
10/8 - 12/8 Danish Derby - Vilhelmsborg (Jylland) - Lands/elite
  • Spring
  • Dressur
  • Pony
DM i dressur og spring for ponyer
11/8 - 12/8 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
DRF's unghestechampionat, kvalifikation dressur
12/8 Albertslund Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Distance
  • Hest
  • Pony
Distriktsmesterskab
18/8 - 19/8 Helsinge Rideklub (Distrikt 2) - Andet
  • Spring
  • Pony
Sjællandsmesterskab, ponyer
18/8 - 19/8 Hvidovre - Avedøre Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
AFLYST - pga. for få tilmeldinger
18/8 - 19/8 Kongelundens Rideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Amagermesterskaber og klubmesterskaber
18/8 Værløse Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
18/8 - 19/8 (Vest) Ja Distrikt
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
Showstævne for DV-heste. AFLYST
22/8 Lundtofte Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Aftenstævne
23/8 Mattssons Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Aftenstævne
24/8 - 26/8 Søborggård Rideklub (Distrikt 2) - Lands/elite
  • Military
  • Hest
  • Pony
DM i military for seniorer, juniorer / ungryttere og ponyer
24/8 Riders Cup - Suså (Distrikt 4) - Internationalt
  • Spring
  • Hest
CSI2*
24/8 - 26/8 Furesø Rideklub (Midt) Ja Distrikt
  • Spring
  • Pony
AFLYST, Distriktsmesterskaber for hold og individuelt
25/8 - 26/8 Ballerup Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Staldmesterskab
25/8 - 26/8 Ledøje - Smørum Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Vestegns Cup (1. kval) og klubmesterskab
29/8 Lundtofte Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Aftenstævne
30/8 - 4/9 London (England) - Internationalt
  • Dressur
  • Hest
Para-OL (dressur)
30/8 - 2/9 Riders Cup - Suså (Distrikt 4) - Internationalt
  • Spring
  • Hest
CSI2*
31/8 - 2/9 Frederikshavn Rideklub (Jylland) - Lands/elite
  • Dressur
  • Pony
DM for klubhold
31/8 - 2/9 Hvidovre-Avedøre Rideklub (Vest) - Lands/elite Voltigeringsstævne, landsmesterskaber
31/8 - 2/9 Capacity - Fredensborg (Distrikt 2) - Internationalt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Baltic Cup kvalifikation
1/9 - 2/9 Store Hestedag - Andet
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
1/9 - 2/9 (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Klubmesterskaber, dressur lørdag, spring søndag
1/9 - 2/9 (Nord) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
1/9 - 2/9 Furesø Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
AFLYST
1/9 - 2/9 Glostrup Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
Med klubmesterskaber
1/9 - 2/9 Amagerland Sportsrideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
AFLYST
7/9 Brøndby NY Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfestævne
8/9 - 9/9 Dragør - Store Magleby Rideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
8/9 - 9/9 Hvidovre - Avedøre Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Dressur lørdag, spring søndag
8/9 - 9/9 Ishøj Sportsrideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Spring lørdag, dressur søndag. Vestegns Cup dressur (2. kval)
9/9 Rideklubben Egene (Nord) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
9/9 (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
12/9 Ansøgningsfrist for C-stævner - Andet Ansøgningsfrist for C-stævner i januar-marts 2013
15/9 - 16/9 Middelfart Ridecenter (Fyn) - Andet
  • Dressur
  • Hest
DRF's unghestechampionat, dressur, mellemrunde vest
15/9 - 16/9 Ringsted Sports Rideklub (Distrikt 4) - Andet
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Sjællandsmesterskaber, ponyer, jun/yr, seniorer
15/9 - 16/9 Rideklubben Egene (Nord) Ja Distrikt
  • Spring
  • Pony
Distriktsmesterskaber for hold
15/9 - 16/9 Holte Rideklub (Nord) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
DRF's unghestechampionat, dressur, mellemrunde øst
15/9 - 16/9 Kastrup - Tårnby Rideklub (Øst) Ja Internt
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Klubmesterskaber - internt stævne
15/9 Lundtofte Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
15/9 - 16/9 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
19/9 Lundtofte Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
AFLYST
22/9 - 23/9 Ballerup Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Vestegns Cup (2. kval)
22/9 - 23/9 Mattssons Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Spring lørdag, dressur søndag
22/9 - 23/9 Tømmerup Sportsrideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
22/9 - 23/9 Vestegnens Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
23/9 Vedbæk Rideklub (Nord) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfespring
26/9 Ansøgningsfrist for D-/E-stævner - Andet Ansøgningsfrist for D-/E-stævner i januar-marts 2013
29/9 Kongelundens Rideklub (Øst) Ja Distrikt
  • Spring
  • Pony
Distriktsmesterskaber, individuelt
29/9 - 30/9 Stevnsbogaard Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Med klubmesterskaber
30/9 Kongelundens Rideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfestævne
3/10 Mattssons Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Aftenstævne, Sløjfespring
5/10 Brøndby NY Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfestævne
6/10 Søborggård Rideklub (Distrikt 2) - Andet
  • Military
  • Hest
  • Pony
Distriktsmesterskaber for Distrikt 1 (hest og pony)
6/10 - 7/10 Ballerup Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
Sjællandsmesterskaber, jun/yr, seniorer
6/10 - 7/10 Birkerød Rideforening (Nord) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
6/10 - 7/10 Lundtofte Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
6/10 - 7/10 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) Ja Internt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Klubmesterskaber
6/10 - 7/10 Vedbæk Rideklub (Nord) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Dressur: max. LA1 (hest)
12/10 - 14/10 JBK, Odense (Fyn) - Internationalt
  • Spring
  • Hest
CSI1*, CSI2*
13/10 - 14/10 Albertslund Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Vestegns Cup (3. kval)
15/10 - 16/10 JBK, Odense (Fyn) - Andet
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Distriktsstævne
17/10 - 21/10 JBK, Odense (Fyn) - Internationalt
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
World Cup dressur, Internationalt spring- og dressurstævne
20/10 - 21/10 Albertslund Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Vestegns Cup (3. kval)
21/10 Ledøje - Smørum Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
27/10 - 28/10 Birkerød Rideforening (Nord) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
27/10 - 28/10 Gentofte Rideklub (Midt) Ja Internt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Klubmesterskaber
27/10 - 28/10 Ledøje - Smørum Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
28/10 Tømmerup Sportsrideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Sløjfedressur
2/11 Brøndby NY Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfestævne
3/11 Gentofte Rideklub (Midt) Ja Internt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Klubmesterskaber
3/11 - 4/11 Vestegnens Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Vestegns Cup - Finaler
3/11 - 4/11 Vestegnens Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
5/11 Bestyrelsesmøde i Distrikt 1 - Andet Bestyrelsesmøde
10/11 - 11/11 Glostrup Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Med Vestegns Cup - Finaler
10/11 - 11/11 Kongelundens Rideklub (Øst) Ja Distrikt
  • Spring
  • Pony
Lagkage Cup
10/11 - 11/11 Mattssons Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
10/11 - 11/11 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
AFLYST
11/11 Vedbæk Rideklub (Nord) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Sløjfedressur
13/11 Ponymåling / Gentofte - Andet Se "Rytterinfo, ponymåling"
14/11 Ansøgningsfrist for C-stævner - Andet Ansøgningsfrist for C-stævner i april-december 2013
16/11 - 18/11 Vilhelmsborg (Jylland) - Lands/elite
  • Dressur
  • Hest
Bundgaard Byg Cup, finale
21/11 Distriktsrådsmøde i Distrikt 1 (med klubberne) - Andet Afholdes i Dragør St. Magleby Rideklub (DSM)
23/11 - 25/11 Holte Rideklub (Nord) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
24/11 - 25/11 Brøndby NY Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Spring lørdag, dressur søndag
25/11 Glostrup Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
28/11 Ansøgningsfrist for D-/E-stævner - Andet Ansøgningsfrist for D-/E-stævner i april-december 2013
30/11 - 2/12 Danish Derby - Vilhelmsborg (Jylland) - Internationalt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Baltic Cup Finale
30/11 - 2/12 Middelfart Ridecenter (Fyn) - Internationalt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
ECCO Cup U25/YR/Jun/Pony, finaler
1/12 - 2/12 Ballerup Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
1/12 - 2/12 Gentofte Rideklub (Midt) Ja Distrikt
  • Spring
  • Pony
6/12 - 9/12 Danish Derby - Vilhelmsborg (Jylland) - Lands/elite
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Christmas Show
7/12 Brøndby NY Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfestævne
8/12 - 9/12 Tømmerup Sportsrideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
8/12 - 9/12 Vestegnens Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Klubmesterskaber
11/12 Ponymåling / Gentofte - Andet
  • Pony
OBS. Nyt reglement gældende!
15/12 - 16/12 Kongelundens Rideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
16/12 Glostrup Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
28/12 Albertslund Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Mail og rid, sløjfestævne
30/12 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest