Du er her

Stævneplan 2015

Dato Klub Godk. prop Stævnetype Disciplin Kategori Øvrigt
3/1 - 4/1 Glostrup Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
10/1 - 11/1 Officialsdage - DRF - ingen stævner tilladt - Andet Der må SLET ikke holdes C-stævner i spring i denne weekend!
10/1 - 11/1 Vestegnens Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
11/1 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfestævne
17/1 Brøndby NY Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfespring
17/1 - 18/1 Holte Rideklub (Nord) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
30/1 - 1/2 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) - Lands/elite
  • Dressur
  • Pony
30/1 - 1/2 Danish Derby - Vilhelmsborg (Jylland) - Lands/elite
  • Spring
  • Hest
Indendørs DM jun / yr / seniorer
30/1 - 1/2 Ballerup Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
31/1 Hjortespring Rideklub  (Midt) Ja Udvidet klub
  • Trec
  • Hest
  • Pony
Kun forhindringsbane
6/2 Brøndby NY Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfespring
7/2 - 8/2 Glostrup Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
7/2 - 8/2 Holte Rideklub (Nord) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
KBH-mesterskab, 1. kval.
7/2 - 8/2 Kongelundens Rideklub (Øst) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
15/2 Glostrup Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
21/2 - 22/2 Albertslund Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
27/2 - 1/3 Sundeved Rideklub (Jylland) - Lands/elite
  • Dressur
  • Hest
ECCO Cup, 1. kval. JUN / YR / U25
28/2 - 1/3 Birkerød Rideforening (Nord) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
28/2 - 1/3 Holte Rideklub (Nord) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
5/3 - 8/3 Hingstekåring, Herning (Jylland) - Andet
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
DV's hingstekåring
6/3 Brøndby NY Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfespring
13/3 - 15/3 Hillerød Sportsrideklub (Distrikt 2) - Lands/elite
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Indendørs DM pony & children (U14)
14/3 - 15/3 Glostrup Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
14/3 Kongelundens Rideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfespring
14/3 - 15/3 Mattssons Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
14/3 - 15/3 Vestegnens Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Med Vestegnspokalen
20/3 - 22/3 Holte Rideklub (Nord) - Lands/elite
  • Dressur
  • Hest
Bundgaard Byg Cup, 1. kval.
20/3 - 22/3 Sundeved Rideklub (Jylland) - Lands/elite
  • Dressur
  • Pony
ECCO Cup, 1. kval. ponyer
20/3 - 22/3 Hillerød Sportsrideklub (Distrikt 2) - Lands/elite
  • Spring
  • Hest
21/3 - 22/3 Tømmerup Sportsrideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
21/3 - 22/3 Ledøje - Smørum Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Paradressur
  • Hest
  • Pony
22/3 Glostrup Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
28/3 - 29/3 Brøndby NY Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
28/3 - 29/3 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
KBH-mesterskab, 2. kval.
6/4 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfestævne
10/4 - 12/4 Solrød Rideklub (Distrikt 3) - Lands/elite
  • Dressur
  • Hest
10/4 Brøndby NY Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfespring
11/4 - 12/4 Birkerød Rideforening (Nord) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
11/4 - 12/4 Kongelundens Rideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
11/4 - 12/4 Lundtofte Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
11/4 - 12/4 Stevnsbogaard Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
17/4 - 19/4 Solrød Rideklub (Distrikt 3) - Lands/elite
  • Dressur
  • Pony
18/4 - 19/4 Gentofte Rideklub (Midt) Ja Distrikt
  • Spring
  • Pony
18/4 - 19/4 Vestegnens Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Med Vestegnspokalen
24/4 - 26/4 Riders Cup - Suså (Distrikt 4) - Lands/elite
  • Spring
  • Hest
25/4 - 26/4 Brøndby NY Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
25/4 - 26/4 Sportsrideklubben (Midt) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
KBH-mesterskab, 3. kval
25/4 - 26/4 Vedbæk Rideklub (Nord) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
26/4 Tømmerup Sportsrideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
26/4 Storkøbenhavns Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Trec
  • Hest
  • Pony
Med Distriktsmesterskab for hold, kvalifikation til Landsfinalen 2015
29/4 Mattssons Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfestævne
2/5 - 3/5 Albertslund Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
AFLYST
2/5 - 3/5 Dragør - Store Magleby Rideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
2/5 - 3/5 Ledøje - Smørum Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
5/5 Hvidovre - Avedøre Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfespring
8/5 - 10/5 Ballerup Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Med Distriktsmesterskab for hold i dressur for heste og ponyer
8/5 Brøndby NY Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfespring, max LB metode B0
9/5 Lundtofte Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
1-dags stævne
9/5 Sportsrideklubben (Midt) Ja Distrikt
  • Distance
  • Hest
  • Pony
Med Distriktsmesterskab
10/5 Tømmerup Sportsrideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
13/5 (Nord) Ja Udvidet klub
  • Hest
  • Pony
Sløjfestævne
14/5 - 15/5 Glostrup Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
14/5 Ishøj Sportsrideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
med klubmesterskaber, 1-dags stævne
16/5 - 17/5 Glostrup Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
16/5 - 17/5 Sportsrideklubben Petersborg (Nord) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
17/5 Hjortespring Rideklub  (Midt) Ja Udvidet klub
  • Trec
  • Hest
  • Pony
Med Distriktsmesterskab individuelt
23/5 - 25/5 Hvidovre - Avedøre Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
23/5 - 24/5 Kongelundens Rideklub (Øst) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
23/5 - 25/5 Sportsrideklubben (Midt) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Med Distriktsmesterskaber individuelt for heste og hold for ponyer
27/5 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfestævne
29/5 Ledøje - Smørum Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Aften-sløjfestævne
30/5 - 31/5 (Nord) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
30/5 Dragør - Store Magleby Rideklub (Øst) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
1-dags stævne
30/5 - 31/5 Mattssons Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
30/5 - 31/5 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
KBH-mesterskab, finale
31/5 Vestegnens Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Distance
  • Hest
  • Pony
Med Sjællandsmesterskab
5/6 - 7/6 Holte Rideklub (Nord) - Lands/elite
  • Dressur
  • Pony
5/6 - 7/6 Holte Rideklub (Nord) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
5/6 - 7/6 Værløse Rideklub (Midt) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
6/6 - 7/6 Albertslund Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Spring
  • Pony
6/6 - 7/6 Vestegnens Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Vestegnsmesterskaber
6/6 - 7/6 Amagerland Sportsrideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
10/6 Dragør - Store Magleby Rideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
E-stævne
12/6 Brøndby NY Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
sløjfespring
12/6 - 14/6 Kongelundens Rideklub (Øst) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Med Distriktsmesterskab for hold for heste og individuelt for ponyer
13/6 - 14/6 Birkerød Rideforening (Nord) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
13/6 - 14/6 Glostrup Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Vestegnsmesterskaber
13/6 Lundtofte Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
1-dags stævne
13/6 - 14/6 Stevnsbogaard Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
16/6 Mattssons Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfestævne
16/6 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Aftenstævne - AFLYST
17/6 (Nord) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Aften-sløjfestævne
19/6 - 21/6 Furesø Rideklub (Midt) Ja Distrikt
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Med Kombinerede Distriktsmesterskaber hest og pony
20/6 - 21/6 Gentofte Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
AFLYST
20/6 - 21/6 Tømmerup Sportsrideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Med klubmesterskaber
20/6 - 21/6 Vedbæk Rideklub (Nord) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Med klubmesterskaber
25/6 - 28/6 Nordisk Mesterskab, Sportsrideklubben (Midt) - Internationalt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Nordisk Mesterskab for Pony, Jun, YR, U25
27/6 - 28/6 Gentofte Rideklub (Midt) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
AFLYST
27/6 - 28/6 Kastrup - Tårnby Rideklub (Øst) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Pony lørdag, hest søndag
27/6 Lundtofte Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfestævne
27/6 - 28/6 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Med klubmesterskaber - AFLYST
3/7 - 5/7 Ishøj Sportsrideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
med klubmesterskaber
9/7 Amagerland Sportsrideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfestævne, E-stævne
10/7 - 12/7 Storkøbenhavns Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Med klubmesterskaber
14/7 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Aftenstævne - AFLYST
22/7 Ballerup Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Aftenstævne
28/7 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Aftenstævne
1/8 - 2/8 Kongelundens Rideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Sløjfestævne
4/8 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfestævne
6/8 Lundtofte Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Aftenstævne
8/8 - 9/8 Ishøj Sportsrideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
12/8 Lundtofte Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Aftenstævne
14/8 - 16/8 Sportsrideklubben (Midt) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Med Distriktsmesterskaber individuelt for ponyer
15/8 - 16/8 Dragør - Store Magleby Rideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Med klubmesterskaber
15/8 - 16/8 Stevnsbogaard Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
22/8 - 23/8 (Nord) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
22/8 - 23/8 Hvidovre - Avedøre Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Med klubmesterskaber og VM
22/8 - 23/8 Kongelundens Rideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Med klubmesterskaber
22/8 - 23/8 Lundtofte Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
26/8 Furesø Rideklub (Midt) Ja Distrikt
  • Spring
  • Pony
Aflyst
26/8 Gentofte Rideklub (Midt) Nej Distrikt
  • Dressur
  • Hest
Aftenstævne
27/8 Mattssons Rideklub (Midt) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfestævne
28/8 - 30/8 Ballerup Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Paradressur
  • Hest
  • Pony
Med Distriktsmesterskaber individuelt for heste og paradressur
29/8 - 30/8 Gentofte Rideklub (Midt) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
AFLYST
29/8 - 30/8 Hjortespring Rideklub  (Midt) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
E-stævne. Afholdes på Herlev Rideskole
29/8 - 30/8 Tømmerup Sportsrideklub (Øst) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Med Amagermesterskaber
29/8 Ledøje - Smørum Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Med klubmesterskab
1/9 Vestegnens Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Aftenstævne, med klubmesterskaber
4/9 Brøndby NY Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfespring
4/9 - 6/9 Kastrup - Tårnby Rideklub (Øst) Nej Distrikt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
5/9 - 6/9 Store Hestedag (Roskilde) - Andet
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Med Sjællandsmesterskaber i springning for ponyer
5/9 - 6/9 Sportsrideklubben Petersborg (Nord) Nej Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
5/9 - 6/9 Ledøje - Smørum Rideklub (Vest) Nej Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Med klubmesterskab
8/9 Gentofte Rideklub (Midt) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
E-stævne, aftenstævne
11/9 - 13/9 Sportsrideklubben (Midt) Nej Distrikt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Med Sjællandsmesterskaber for heste
12/9 - 13/9 Glostrup Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
Med klubmesterskaber
12/9 - 13/9 Amagerland Sportsrideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
AFLYST
13/9 (Nord) Nej Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Sløjfestævne
18/9 - 20/9 Kongelundens Rideklub (Øst) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Med Lagkage-cup
19/9 - 20/9 Slangerup-Lynge Rideklub (Distrikt 2) - Andet
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Med Sjællandsmesterskaber for ponyer
19/9 - 20/9 Brøndby NY Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
19/9 - 20/9 Mattssons Rideklub (Midt) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
20/9 Storkøbenhavns Rideklub (Vest) Nej Udvidet klub
  • Trec
  • Hest
  • Pony
Kvalifikation til Landsfinalen 2016
22/9 - 23/9 Lundtofte Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Aftenstævner
22/9 Vestegnens Rideklub (Vest) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Aftenstævne, med klubmesterskaber
26/9 Dragør - Store Magleby Rideklub (Øst) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfespring
26/9 - 27/9 Stevnsbogaard Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Med klubmesterskaber
26/9 - 27/9 Vedbæk Rideklub (Nord) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
27/9 Lundtofte Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
2/10 Brøndby NY Rideklub (Vest) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfestævne, max LC
3/10 - 4/10 Hvalsø Rideklub (Distrikt 3) - Andet
  • Dressur
  • Paradressur
  • Hest
  • Pony
Med Sjællandsmesterskaber for ponyer, heste og paradressur
3/10 - 4/10 Gentofte Rideklub (Midt) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
3/10 Hjortespring Rideklub  (Midt) Nej Udvidet klub
  • Trec
  • Hest
  • Pony
Kvalifikation til Landsfinalen 2016
3/10 - 4/10 Ledøje - Smørum Rideklub (Vest) Nej Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
3/10 - 4/10 Amagerland Sportsrideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
8/10 Mattssons Rideklub (Midt) Nej Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Sløjfestævne, aftenstævne
10/10 - 11/10 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) Nej Distrikt
  • Spring
  • Hest
Aflyst
10/10 - 11/10 Vestegnens Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
11/10 Tømmerup Sportsrideklub (Øst) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Sløjfestævne
17/10 Albertslund Rideklub (Vest) Nej Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Med klubmesterskab
17/10 Kongelundens Rideklub (Øst) Nej Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
E-stævne
23/10 Mattssons Rideklub (Midt) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfestævne
29/10 - 30/10 Vestegnens Rideklub (Vest) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
31/10 - 1/11 Ballerup Rideklub (Vest) Nej Distrikt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
31/10 - 1/11 Birkerød Rideforening (Nord) Nej Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
31/10 - 1/11 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) Nej Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
6/11 Brøndby NY Rideklub (Vest) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfestævne
7/11 - 8/11 Glostrup Rideklub (Vest) Nej Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
7/11 - 8/11 Mattssons Rideklub (Midt) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
7/11 - 8/11 Vestegnens Rideklub (Vest) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
14/11 - 15/11 Dressurdommerkursus - Andet
  • Dressur
D1- og D2-dommere. Afholdes hos Glostrup Rideklub
14/11 - 15/11 Albertslund Rideklub (Vest) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Med klubmesterskab
15/11 Tømmerup Sportsrideklub (Øst) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Sløjfestævne
21/11 - 22/11 Holte Rideklub (Nord) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
22/11 Glostrup Rideklub (Vest) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
28/11 - 29/11 Brøndby NY Rideklub (Vest) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
4/12 - 6/12 Ballerup Rideklub (Vest) Nej Distrikt
  • Spring
  • Hest
4/12 Brøndby NY Rideklub (Vest) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
Sløjfestævne
5/12 - 6/12 Gentofte Rideklub (Midt) Nej Distrikt
  • Spring
  • Pony
5/12 - 6/12 Holte Rideklub (Nord) Nej Distrikt
  • Dressur
  • Hest
5/12 - 6/12 Tømmerup Sportsrideklub (Øst) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
12/12 - 13/12 Kongelundens Rideklub (Øst) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Med finaler i Amagermesterskaber
13/12 Glostrup Rideklub (Vest) Nej Distrikt
  • Dressur
  • Paradressur
  • Hest
Med distriktsmesterskab i paradressur
13/12 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Med klubmesterskab
27/12 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) Nej Distrikt
  • Dressur
  • Hest