Du er her

Stævneplan 2020

Dato Klub Godk. prop Stævnetype Disciplin Kategori Øvrigt
3/1 Ansøgningsfrist, D/E-stævner - Andet
  • Spring
  • Dressur
  • Paradressur
Ansøgningsfrist for D/E-stævner i perioden 1.apr-30. sept. 2020. Fristen er flyttet fra 30. november.
4/1 - 5/1 Glostrup Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
4/1 - 5/1 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
10/1 Brøndby NY Rideklub (Vest) Nej E-stævne
  • Spring
  • Hest
  • Pony
11/1 - 12/1 STÆVNEFRI WEEKEND / DRF's Officialsweekend - Andet
  • Spring
  • Dressur
  • Paradressur
  • Hest
  • Pony
Ingen stævner denne weekend
17/1 - 19/1 Ballerup Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
18/1 - 19/1 Vestegnens Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
25/1 Mattssons Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
25/1 - 26/1 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
1/2 - 2/2 Glostrup Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Uddeling af pokaler til vestegnsmesterskaber og vestegnsranglister
1/2 - 2/2 Kongelundens Rideklub (Øst) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
7/2 Brøndby NY Rideklub (Vest) Nej E-stævne
  • Spring
  • Hest
  • Pony
8/2 - 9/2 Glostrup Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
9/2 Tømmerup Sportsrideklub (Øst) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
15/2 - 16/2 Albertslund Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
15/2 - 16/2 Vestegnens Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
21/2 - 23/2 Holte Rideklub (Nord) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
23/2 Ishøj Sportsrideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
29/2 - 1/3 Brøndby NY Rideklub (Vest) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Dressur: Lørdag - Springning: Søndag
29/2 Mattssons Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
1/3 Ballerup Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
6/3 Brøndby NY Rideklub (Vest) Nej E-stævne
  • Spring
  • Hest
  • Pony
7/3 - 8/3 Glostrup Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
14/3 - 15/3 Birkerød Rideforening (Nord) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
14/3 - 15/3 Vestegnens Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
15/3 Glostrup Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
15/3 Vestskoven Rideklub (Vest) Ja E-stævne
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
20/3 - 22/3 Ballerup Rideklub (Vest) Nej Distrikt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
AFLYST
20/3 - 22/3 Holte Rideklub (Nord) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
21/3 Ledøje - Smørum Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
27/3 - 29/3 Albertslund Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
28/3 - 29/3 Mattssons Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
29/3 Hvidovre - Avedøre Rideklub (Vest) Nej Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
3/4 - 5/4 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
4/4 Hjortespring Rideklub  (Midt) Ja Udvidet klub
  • Trec
  • Hest
  • Pony
Distriktsmesterskab for hold
4/4 Kastrup - Tårnby Rideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
17/4 Brøndby NY Rideklub (Vest) Nej E-stævne
  • Spring
  • Hest
  • Pony
18/4 - 19/4 Kongelundens Rideklub (Øst) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
18/4 - 19/4 Vedbæk Rideklub (Nord) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
25/4 - 26/4 Sportsrideklubben (Midt) Nej Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Københavnsmesterskab, 1. og 2. kvalifikation.
2/5 - 3/5 Birkerød Rideforening (Nord) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
3/5 Glostrup Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
3/5 Tømmerup Sportsrideklub (Øst) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
3/5 Vestegnens Rideklub (Vest) Nej E-stævne
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
8/5 - 10/5 Ballerup Rideklub (Vest) Nej Distrikt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
9/5 - 10/5 Dragør - Store Magleby Rideklub (Øst) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
9/5 - 10/5 Vestegnens Rideklub (Vest) Nej Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
15/5 - 16/5 Ishøj Sportsrideklub (Vest) Nej Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
15/5 - 17/5 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
16/5 - 17/5 Lundtofte Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
16/5 - 17/5 Ledøje - Smørum Rideklub (Vest) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Spring: Lørdag - Dressur: Søndag
21/5 - 22/5 Glostrup Rideklub (Vest) Nej Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
21/5 Ishøj Sportsrideklub (Vest) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
23/5 - 24/5 Glostrup Rideklub (Vest) Nej Distrikt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
24/5 Vestegnens Rideklub (Vest) Nej E-stævne
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
29/5 - 1/6 Værløse Rideklub (Midt) Nej Distrikt
  • Spring
  • Hest
4/6 - 5/6 Ledøje - Smørum Rideklub (Vest) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
5/6 - 7/6 Sportsrideklubben (Midt) Nej Distrikt
  • Spring
  • Pony
6/6 - 7/6 Hvidovre - Avedøre Rideklub (Vest) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
6/6 - 7/6 Kastrup - Tårnby Rideklub (Øst) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
12/6 - 14/6 Ballerup Rideklub (Vest) Nej Distrikt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
12/6 - 14/6 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) Nej Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Københavnsmesterskab. 3. kvalifikation og finale
13/6 - 14/6 Mattssons Rideklub (Midt) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
13/6 - 14/6 Vedbæk Rideklub (Nord) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
13/6 Storkøbenhavns Rideklub (Vest) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
14/6 Vestskoven Rideklub (Vest) Nej E-stævne
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
20/6 - 21/6 Glostrup Rideklub (Vest) Nej Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
20/6 - 21/6 Kongelundens Rideklub (Øst) Nej Distrikt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
20/6 - 21/6 Lundtofte Rideklub (Midt) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
26/6 - 28/6 Sportsrideklubben (Midt) Nej Distrikt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sjællandsmesterskab hest
27/6 - 28/6 Vestegnens Rideklub (Vest) Nej Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
4/7 - 12/7 Vallensbæk Ridecenter (Vest) - Internationalt
  • Mounted Games
  • Hest
  • Pony
EM i Mounted Games, individuelt og for hold
18/7 - 19/7 Albertslund Rideklub (Vest) Nej Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
31/7 - 1/8 Ishøj Sportsrideklub (Vest) Nej Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
8/8 - 9/8 Ishøj Sportsrideklub (Vest) Nej Udvidet klub
  • Trec
12/8 Kastrup - Tårnby Rideklub (Øst) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
14/8 - 16/8 Sportsrideklubben (Midt) Nej Distrikt
  • Spring
  • Hest
15/8 - 16/8 Kastrup - Tårnby Rideklub (Øst) Nej Distrikt
  • Spring
  • Pony
15/8 - 16/8 Ledøje - Smørum Rideklub (Vest) Nej Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
22/8 - 23/8 Mattssons Rideklub (Midt) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
22/8 - 23/8 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) Nej Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Sjællandsmesterskab pony
23/8 Kastrup - Tårnby Rideklub (Øst) Nej Distrikt
  • Spring
  • Hest
28/8 - 30/8 Ballerup Rideklub (Vest) Nej Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
29/8 - 30/8 Birkerød Rideforening (Nord) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
29/8 - 30/8 Kongelundens Rideklub (Øst) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
29/8 - 30/8 Lundtofte Rideklub (Midt) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
5/9 - 6/9 Dragør - Store Magleby Rideklub (Øst) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
5/9 - 6/9 Glostrup Rideklub (Vest) Nej Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
5/9 - 6/9 Vestegnens Rideklub (Vest) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
12/9 - 13/9 Glostrup Rideklub (Vest) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
12/9 - 13/9 Tømmerup Sportsrideklub (Øst) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
13/9 Vestskoven Rideklub (Vest) Nej E-stævne
  • Spring
  • Hest
  • Pony
18/9 - 20/9 Albertslund Rideklub (Vest) Nej Distrikt
  • Spring
  • Hest
19/9 - 20/9 Rideklubben Egene (Nord) Nej Distrikt
  • Spring
  • Pony
20/9 Kastrup - Tårnby Rideklub (Øst) Nej Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
26/9 - 27/9 Hvidovre - Avedøre Rideklub (Vest) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
26/9 - 27/9 Vedbæk Rideklub (Nord) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
26/9 Ledøje - Smørum Rideklub (Vest) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
27/9 Kastrup - Tårnby Rideklub (Øst) Nej Distrikt
  • Dressur
  • Hest