Du er her

Stævneplan 2019

Dato Klub Godk. prop Stævnetype Disciplin Kategori Øvrigt
5/1 - 6/1 Glostrup Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
5/1 - 6/1 Vestegnens Rideklub (Vest) Nej Distrikt
  • Dressur
  • Hest
AFLYST
6/1 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
12/1 - 13/1 Stævnefri weekend / DRF's Officialsweekend - Andet
  • Spring
  • Dressur
INGEN STÆVNER DENNE WEEKEND
17/1 - 20/1 Riders Cup (Distrikt 4) - Internationalt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Baltic Cup, 1. kvalifikation
19/1 - 20/1 Birkerød Rideforening (Nord) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
19/1 - 20/1 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
25/1 - 27/1 Danish Derby (Jylland) - Lands/elite
  • Spring
  • Hest
Indendørs DM, Jun / YR / Senior
25/1 - 27/1 Ballerup Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
26/1 - 27/1 Albertslund Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
2/2 - 3/2 Kongelundens Rideklub (Øst) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
3/2 Ballerup Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
3/2 Glostrup Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
9/2 - 10/2 Vestegnens Rideklub (Vest) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
AFLYST - Vestegnspokalen i spring
10/2 Albertslund Rideklub (Vest) Ja E-stævne
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Kun for ARK, 1. kval til klubmesterskab
16/2 - 17/2 Glostrup Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
17/2 Tømmerup Sportsrideklub (Øst) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
22/2 - 24/2 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Med klubmesterskab
1/3 - 3/3 Holte Rideklub (Nord) - Lands/elite
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Pony, Children, Juniorer
1/3 - 3/3 Sundeved Rideklub (Jylland) - Lands/elite
  • Dressur
  • Hest
ECCO Cup Jun / YR / U25
1/3 - 3/3 Holte Rideklub (Nord) Nej Distrikt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
C-klasser ved B-stævnet
2/3 - 3/3 Ledøje - Smørum Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Paradressur
  • Hest
  • Pony
med bidløse klasser
3/3 Glostrup Rideklub (Vest) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
6/3 - 10/3 DV's Hingstekåring, Herning (Jylland) - Andet
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
DV's Hingstekåring med international stævne
9/3 - 10/3 Birkerød Rideforening (Nord) Nej Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
9/3 - 10/3 Mattssons Rideklub (Midt) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
9/3 - 10/3 Vestegnens Rideklub (Vest) Nej Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
AFLYST - Vestegnspokalen i dressur
15/3 - 17/3 Hedensted Rideklub (Jylland) - Lands/elite
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Indendørs DM Pony / Children
15/3 - 17/3 Sundeved Rideklub (Jylland) - Lands/elite
  • Dressur
  • Pony
ECCO Cup Pony
15/3 - 17/3 Holte Rideklub (Nord) Nej Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Københavnsmesterskaber - 1. kvalifikation
16/3 - 17/3 Glostrup Rideklub (Vest) Nej Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
17/3 Hvidovre - Avedøre Rideklub (Vest) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
22/3 - 24/3 Ballerup Rideklub (Vest) Nej Distrikt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
23/3 - 24/3 Albertslund Rideklub (Vest) Nej Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
29/3 - 31/3 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) Nej Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Københavnsmesterskaber - 2. kvalifikation
6/4 - 7/4 Kongelundens Rideklub (Øst) Nej Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
6/4 - 7/4 Kongelundens Rideklub (Øst) Nej Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
D-klasser ved C-stævnet
7/4 Hvidovre - Avedøre Rideklub (Vest) Nej Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
12/4 - 14/4 Albertslund Rideklub (Vest) Nej Distrikt
  • Spring
  • Hest
20/4 - 21/4 Stevnsbogaard Rideklub (Vest) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
26/4 - 28/4 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) Nej Distrikt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
27/4 - 28/4 Dragør - Store Magleby Rideklub (Øst) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
27/4 - 28/4 Lundtofte Rideklub (Midt) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
27/4 - 28/4 Sportsrideklubben (Midt) Nej Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Københavnsmesterskaber, 3. kval
27/4 - 28/4 Vedbæk Rideklub (Nord) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
4/5 - 5/5 Hjortespring Rideklub  (Midt) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
4/5 - 5/5 Ledøje - Smørum Rideklub (Vest) Nej Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
11/5 Ledøje - Smørum Rideklub (Vest) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
12/5 Glostrup Rideklub (Vest) Nej Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
17/5 - 19/5 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) Nej Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Københavnsmesterskaber, finale
25/5 - 26/5 Hvidovre - Avedøre Rideklub (Vest) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
25/5 - 26/5 Mattssons Rideklub (Midt) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
25/5 Vedbæk Rideklub (Nord) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
15/6 - 16/6 Stevnsbogaard Rideklub (Vest) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
15/6 - 16/6 Vedbæk Rideklub (Nord) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
22/6 - 23/6 Kastrup - Tårnby Rideklub (Øst) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
22/6 - 23/6 Lundtofte Rideklub (Midt) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
26/6 - 30/6 Nordisk Mesterskab, Vilhelmsborg (Århus) - Internationalt
  • Spring
  • Dressur
  • Military
  • Paradressur
  • Hest
  • Pony
NM i dressur, paradressur, spring, military og voltigering
5/7 - 7/7 Storkøbenhavns Rideklub (Vest) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
26/7 Lundtofte Rideklub (Midt) Nej Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
27/7 - 28/7 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) Nej Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
3/8 Ledøje - Smørum Rideklub (Vest) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
10/8 - 11/8 Stevnsbogaard Rideklub (Vest) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
17/8 - 18/8 Albertslund Rideklub (Vest) Nej Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
17/8 - 18/8 Lundtofte Rideklub (Midt) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
23/8 - 25/8 Ballerup Rideklub (Vest) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
24/8 - 25/8 Kongelundens Rideklub (Øst) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
31/8 - 1/9 Vestegnens Rideklub (Vest) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
31/8 - 1/9 Ledøje - Smørum Rideklub (Vest) Nej Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
7/9 - 8/9 Dragør - Store Magleby Rideklub (Øst) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
8/9 Glostrup Rideklub (Vest) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
14/9 - 15/9 Glostrup Rideklub (Vest) Nej Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
21/9 - 22/9 Hjortespring Rideklub  (Midt) Nej E-stævne
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
21/9 Kastrup - Tårnby Rideklub (Øst) Nej Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
21/9 - 22/9 Mattssons Rideklub (Midt) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
21/9 - 22/9 Vestegnens Rideklub (Vest) Nej Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
28/9 - 29/9 Hvidovre - Avedøre Rideklub (Vest) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
28/9 - 29/9 Lundtofte Rideklub (Midt) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
28/9 - 29/9 Vedbæk Rideklub (Nord) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
5/10 - 6/10 Stevnsbogaard Rideklub (Vest) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony