Du er her

Stævneplan 2016

Dato Klub Godk. prop Stævnetype Disciplin Kategori Øvrigt
9/1 - 10/1 Officialsdage, DRF, Banedesignere, Ingen C-springstævner tilladt - Andet Der må SLET ikke afholdes C-springstævner i denne weekend
9/1 - 10/1 Vestegnens Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
10/1 Glostrup Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Pony
Vestegnsmesterskab for klubhold 2015
14/1 - 17/1 Leipzig (Tyskland) - Internationalt
  • Spring
  • Hest
World Cup i spring, kørsel og voltigering
15/1 Brøndby NY Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfespring - AFLYST
16/1 - 17/1 Glostrup Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
16/1 - 17/1 Holte Rideklub (Nord) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
23/1 - 24/1 Albertslund Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
29/1 - 31/1 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) - Lands/elite
  • Dressur
  • Pony
AFLYST
29/1 - 31/1 Danish Derby - Vilhelmsborg (Jylland) - Lands/elite
  • Spring
  • Hest
Indendørs DM, senior / jun / yr
29/1 - 31/1 Ballerup Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
4/2 Distrikt 1's generalforsamling / pokaloverrækkelse - Andet
  • Spring
  • Dressur
  • Military
  • Distance
  • Trec
  • Paradressur
  • Hest
  • Pony
Afholdes i Ballerup
5/2 Brøndby NY Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfespring
6/2 - 7/2 Glostrup Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
Jubilæumsstævne
13/2 - 14/2 Kongelundens Rideklub (Øst) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
13/2 - 14/2 Vestegnens Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Vestegnspokalen
20/2 Gentofte Rideklub (Midt) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Pony
AFLYST
26/2 - 28/2 Sundeved Rideklub (Jylland) - Lands/elite
  • Dressur
  • Hest
ECCO Cup, jun / yr / U25, 1. kval.
27/2 - 28/2 Holte Rideklub (Nord) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
KBH-mesterskab, 1. kval
28/2 Hjortespring Rideklub  (Midt) Ja Udvidet klub
  • Trec
PTV Træningsstævne
4/3 - 6/3 Hillerød Sportsrideklub (Distrikt 2) - Lands/elite
  • Spring
  • Hest
4/3 Brøndby NY Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfespring
5/3 - 6/3 Birkerød Rideforening (Nord) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
AFLYST
5/3 - 6/3 Tømmerup Sportsrideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Med kvalifikation til Amagermesterskab
5/3 - 6/3 Vestegnens Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Vestegnspokalen
6/3 Glostrup Rideklub (Vest) - Andet
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Pokaloverrækkelse, Vestegnsmesterskab og Vestegnschampionat. Afvikles kl. 14
6/3 Glostrup Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
11/3 - 13/3 Holte Rideklub (Nord) - Lands/elite
  • Dressur
  • Hest
Bundgaard Byg Cup, 1. kval.
11/3 - 13/3 Herning Rideklub (Jylland) - Lands/elite
  • Dressur
  • Pony
ECCO Cup, 1. kval.
11/3 - 13/3 Hedensted Rideklub (Jylland) - Lands/elite
  • Spring
  • Pony
Indendørs DM, pony / children (U14)
12/3 - 13/3 Albertslund Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
AFLYST grundet få starter
12/3 - 13/3 Glostrup Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
17/3 - 20/3 Hingstekåring, Herning (Jylland) - Andet
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
DV's Hingstekåring
17/3 - 20/3 Hingstekåring, Herning (Jylland) - Internationalt
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
CDI3*, CSI3*
23/3 - 28/3 Göteborg (Sverige) - Internationalt
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
World Cup finaler
25/3 - 27/3 Aagerupgaard Sportsrideklub (Distrikt 4) - Lands/elite
  • Dressur
  • Pony
26/3 - 27/3 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
KBH-mesterskab, 2. kval
28/3 Kongelundens Rideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
E-stævne
1/4 - 3/4 Flyinge (Sverige) - Internationalt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Baltic Cup
2/4 - 3/4 Mattssons Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
AFLYST grundet sygdom
2/4 - 3/4 Ledøje - Smørum Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Paradressur
  • Hest
  • Pony
9/4 Landsmøde, DRF's handicaprideudvalg - Andet
  • Paradressur
Afholdes på Broholm (Fyn)
9/4 - 10/4 Brøndby NY Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
AFLYST grundet få starter
9/4 - 10/4 Holte Rideklub (Nord) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
9/4 - 10/4 Lundtofte Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
10/4 Hjortespring Rideklub  (Midt) Ja Distrikt
  • Trec
  • Hest
  • Pony
Distriktsmesterskab for hold, Mesterskabet aflyst pga. for få startende hold. Ny dato findes.
15/4 - 17/4 Solrød Rideklub (Distrikt 3) - Lands/elite
  • Dressur
  • Hest
16/4 - 17/4 DRF's Repræsentantskabsmøde - Andet Afholdes i Kolding
16/4 - 17/4 Stevnsbogaard Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
16/4 - 17/4 Tømmerup Sportsrideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
AFLYST
16/4 - 17/4 Vedbæk Rideklub (Nord) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
17/4 Ishøj Sportsrideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Breddestævne med 1. kvalifikation i Kvadrille og Pas De Deux
22/4 - 24/4 Solrød Rideklub (Distrikt 3) - Lands/elite
  • Dressur
  • Pony
22/4 - 24/4 Riders Cup - Suså (Distrikt 4) - Lands/elite
  • Spring
  • Hest
22/4 Hjortespring Rideklub  (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Med 1. kvalifikation i Stilstafetspringning
22/4 Stevnsbogaard Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Sløjfedressur
23/4 - 24/4 Dragør - Store Magleby Rideklub (Øst) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
26/4 Ballerup Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Pony
27/4 Mattssons Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Sløjfedressur
30/4 - 1/5 Sportsrideklubben (Midt) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
KBH-mesterskab, 3. kval
5/5 - 6/5 Glostrup Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Kombineret distriktsmesterskab
5/5 Ishøj Sportsrideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Med finale i Stilstafetspringning
7/5 - 8/5 Glostrup Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Kombineret distriktsmesterskab (finale)
7/5 - 8/5 Ishøj Sportsrideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Med finale i kvadrille og Pas-de-Deux
7/5 - 8/5 Kongelundens Rideklub (Øst) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
7/5 - 8/5 Lundtofte Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
11/5 Brøndby NY Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfespring
14/5 - 15/5 Birkerød Rideforening (Nord) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
AFLYST
14/5 - 16/5 Rideklubben Egene (Nord) Ja Distrikt
  • Spring
  • Pony
Distriktsmesterskab spring pony hold og Nord-Vest Box Cup
14/5 - 15/5 Hvidovre - Avedøre Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Med holdklasse
15/5 Ansøgningsfrist C-stævner - Andet
  • Spring
  • Dressur
  • Paradressur
  • Hest
  • Pony
Ansøgningsfrist for C-stævner i perioden 1/10 2016-31/3 2017
15/5 Ballerup Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfespring AFLYST
15/5 Vestegnens Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfestævne
15/5 - 16/5 Amagerland Sportsrideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
17/5 Mattssons Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfespring
21/5 Søborggård (Distrikt 2) - Lands/elite
  • Military
  • Hest
  • Pony
21/5 - 22/5 Albertslund Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Lørdag max. LB1 for ponyer og LA1 for heste
21/5 Ballerup Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Distriktsmesterskab dressur pony hold
22/5 Ballerup Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
22/5 (Nord) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
24/5 Distriktsrådsmøde i Distrikt 1 (med klubberne) - Andet
25/5 Kastrup - Tårnby Rideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfestævne
27/5 - 29/5 Hvidovre-Avedøre Rideklub (Vest) - Lands/elite Voltigeringsstævne
28/5 - 29/5 Holte Rideklub (Nord) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Finaler i KBH-mesterskabet
28/5 - 29/5 Ishøj Sportsrideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
28/5 - 29/5 Mattssons Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Nels og Josephine Cup
28/5 - 29/5 Tømmerup Sportsrideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Med kvalifikation til Amagermesterskab
28/5 - 29/5 Ledøje - Smørum Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Paradressur
  • Hest
  • Pony
30/5 Ansøgningsfrist D/E-stævner - Andet
  • Spring
  • Dressur
  • Paradressur
  • Hest
  • Pony
Ansøgningsfrist for D- og E-stævner i perioden 1/10 2016-31/3 2017
3/6 Brøndby NY Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfespring
4/6 - 5/6 Albertslund Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Spring
  • Pony
Med Nord-Vest Box Cup
4/6 - 5/6 Exmoor Sportsrideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
4/6 - 5/6 Vestegnens Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
Distriktsmesterskab dressur hest hold
7/6 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Aftenstævne
10/6 - 12/6 Team CEP (Distrikt 4) - Internationalt
  • Military
  • Hest
  • Pony
FEI2*
10/6 - 12/6 Ballerup Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Distriktsmesterskab dressur hest indv. og pony indv.
10/6 - 12/6 Værløse Rideklub (Midt) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
Distriktsmesterskab spring hest indv.
11/6 Hippoaden / Sakskøbing (Distrikt 5) - Andet
  • Distance
Sjællandsmesterskab i Distance
11/6 - 12/6 Kastrup - Tårnby Rideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Kvalifikation til Amager-mesterskab
11/6 - 12/6 Stevnsbogaard Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
11/6 - 12/6 Vedbæk Rideklub (Nord) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Med klubmesterskaber
11/6 Ledøje - Smørum Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
15/6 Lundtofte Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Sløjfedressur
16/6 - 19/6 Sportsrideklubben (Midt) - Lands/elite
  • Spring
  • Hest
16/6 - 19/6 Sportsrideklubben (Midt) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
C-klasser ved B-stævne
18/6 - 19/6 Hvidovre - Avedøre Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Vestegnsmesterskab i springning
18/6 Kongelundens Rideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfestævne med kvalifikation til Amagermesterskab
18/6 - 19/6 Sportsrideklubben Petersborg (Nord) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
AFLYST
19/6 Tømmerup Sportsrideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Sløjfedressur
22/6 Dragør - Store Magleby Rideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
Sløjfedressur, E-stævne for Amager-klubberne
24/6 - 26/6 Kirstineholm (Jylland) - Lands/elite
  • Military
  • Hest
  • Pony
DM for hold
24/6 - 26/6 Landsfinaler / Bredde, Vilhelmsborg (Jylland) - Andet
  • Hest
  • Pony
Landsfinaler i breddeklasser
24/6 Brøndby NY Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfespring
25/6 - 26/6 (Nord) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
25/6 - 26/6 Glostrup Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Vestegnsmesterskab i dressur
25/6 - 26/6 Kongelundens Rideklub (Øst) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
Distriktsmesterskab spring hest hold
25/6 Lundtofte Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
29/6 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
1/7 - 3/7 Sportsrideklubben (Midt) - Lands/elite
  • Distance
  • Hest
  • Pony
DM i Distance
1/7 - 3/7 Ishøj Sportsrideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
2/7 - 3/7 Dragør - Store Magleby Rideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Sløjfedressur
2/7 Sportsrideklubben (Midt) Ja Distrikt
  • Distance
  • Hest
  • Pony
Distriktsmesterskab
2/7 Ledøje - Smørum Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
8/7 - 10/7 Aachen (Tyskland) - Internationalt Voltigering CVIO4*
8/7 - 10/7 Storkøbenhavns Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
9/7 - 10/7 Kastrup - Tårnby Rideklub (Øst) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
AFLYST
11/7 - 17/7 Aachen (Tyskland) - Internationalt
  • Spring
  • Dressur
  • Military
  • Hest
CSIO5*, CDIO5*, CDIU25, CICO3*
23/7 - 24/7 Vestermarie (Bornholm) - Lands/elite
  • Military
  • Hest
  • Pony
DM for ponyer
29/7 - 31/7 Sportsrideklubben (Midt) - Lands/elite
  • Military
  • Hest
DM for seniorer & jun/yr
29/7 - 31/7 Sportsrideklubben (Midt) - Internationalt
  • Military
  • Hest
CIC1* og CIC2* (FEI2*)
31/7 Dragør - Store Magleby Rideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfestævne
5/8 - 7/8 Ishøj Sportsrideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
6/8 - 7/8 Albertslund Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
AFLYST
13/8 - 14/8 Hvidovre - Avedøre Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Spring
  • Pony
Distriktsmesterskab spring pony indv.
13/8 - 14/8 Ishøj Sportsrideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Military
  • Hest
  • Pony
Distriktsmesterskab i military
13/8 - 14/8 Kongelundens Rideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Med klubmesterskaber
13/8 - 14/8 Vestegnens Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
14/8 Stevnsbogaard Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Sløjfedressur
15/8 - 21/8 Danish Derby / Vilhelmsborg (Jylland) - Internationalt
  • Spring
  • Dressur
  • Military
  • Pony
EM for ponyer
16/8 Sportsrideklubben (Midt) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
DRF's unghestechampionater
17/8 Ballerup Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
18/8 - 27/8 Le Mans (Frankrig) - Internationalt Voltigering, EM / VM
18/8 Lundtofte Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
20/8 - 21/8 (Nord) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
20/8 - 21/8 Kastrup - Tårnby Rideklub (Øst) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
AFLYST
20/8 Lundtofte Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
AFLYST
20/8 - 21/8 Stevnsbogaard Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
20/8 - 21/8 Sportsrideklubben (Midt) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
21/8 Dragør - Store Magleby Rideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
med klubmesterskaber
24/8 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) Ja Internt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Klubmesterskab
26/8 - 28/8 Sportsrideklubben (Midt) - Lands/elite
  • Spring
  • Pony
DM for hold
26/8 Brøndby NY Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfespring
27/8 - 28/8 Birkerød Rideforening (Nord) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
27/8 - 28/8 Exmoor Sportsrideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
27/8 - 28/8 Ishøj Sportsrideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
27/8 - 28/8 Tømmerup Sportsrideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Amagermesterskaber, finale
27/8 - 28/8 Ledøje - Smørum Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Med klubmesterskab og LØSR Cup
3/9 - 4/9 Store Hestedag (Roskilde) - Andet
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
3/9 - 4/9 Dragør - Store Magleby Rideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
3/9 - 4/9 Mattssons Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
3/9 - 4/9 Vedbæk Rideklub (Nord) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
9/9 - 11/9 Esbjerg (Jylland) - Lands/elite Voltigering, Landsmesterskaber
9/9 - 11/9 Ballerup Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Paradressur
  • Hest
  • Pony
Distriktsmesterskab para, Sjællandsmesterskab dressur pony
9/9 - 11/9 Sportsrideklubben (Midt) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Brogaarden Cup, finale
10/9 - 11/9 Hjortespring Rideklub  (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
10/9 Ledøje - Smørum Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Med klubmesterskab og LØSR cup
14/9 Ballerup Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfespring, aftenstævne
16/9 - 18/9 Slangerup-Lynge Rideklub (Distrikt 2) - Andet
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Sjællandsmesterskab dressur hest og paradressur
17/9 - 18/9 Glostrup Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Med klubmesterskab. Dressur lørdag, spring søndag
17/9 - 18/9 Hvidovre - Avedøre Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Med klubmesterskab. Spring lørdag, dressur søndag
17/9 - 18/9 Kongelundens Rideklub (Øst) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Lagkagecup for ponyer
17/9 - 18/9 Lundtofte Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
24/9 - 25/9 Odsherred Rideklub (Distrikt 4) - Andet
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Sjællandsmesterskab spring hest og pony
24/9 - 25/9 Brøndby NY Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Spring lørdag, dressur søndag
24/9 - 25/9 Stevnsbogaard Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Med klubmesterskab. Dressur lørdag, spring søndag
30/9 - 2/10 Møllebakken (Distrikt 4) - Lands/elite Voltigering, DM / NM
1/10 - 2/10 Albertslund Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
1/10 - 2/10 Tømmerup Sportsrideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
AFLYST
2/10 Haslev (Distrikt 4) - Lands/elite
  • Military
  • Hest
  • Pony
8/10 Hjortespring Rideklub  (Midt) Ja Distrikt
  • Trec
  • Hest
  • Pony
Kval. til Landsfinaler 2017
8/10 - 9/10 Lundtofte Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
8/10 - 9/10 Vestegnens Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
15/10 - 16/10 Kongelundens Rideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
med Par-Cup i springning
15/10 - 16/10 Ledøje - Smørum Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Paradressur
  • Hest
  • Pony
21/10 - 23/10 Ballerup Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
29/10 - 30/10 Mattssons Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
29/10 - 30/10 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
med klubmesterskaber
29/10 - 30/10 Tømmerup Sportsrideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
29/10 - 30/10 Vestegnens Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
med klubmesterskab
5/11 - 6/11 Vestegnens Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
med klubmesterskab
6/11 Albertslund Rideklub (Vest) Ja Internt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Klubmesterskaber, 1. afd. Stævnet er kun åbent for medlemmer af ARK
6/11 Dragør - Store Magleby Rideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfestævne
6/11 Glostrup Rideklub (Vest) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
12/11 - 13/11 Birkerød Rideforening (Nord) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
12/11 - 13/11 Glostrup Rideklub (Vest) Nej Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
12/11 Mattssons Rideklub (Midt) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfestævne
13/11 Tømmerup Sportsrideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
AFLYST
15/11 Ansøgningsfrist C-stævner - Andet
  • Spring
  • Dressur
  • Paradressur
  • Hest
  • Pony
Ansøgningsfrist for C-stævner i perioden 1/4-30/9 2017
19/11 - 20/11 Albertslund Rideklub (Vest) Ja Internt
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
AFLYST
19/11 - 20/11 Gentofte Rideklub (Midt) Nej Distrikt
  • Spring
  • Pony
19/11 Mattssons Rideklub (Midt) Nej Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Sløjfestævne
20/11 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfestævne
26/11 - 27/11 Brøndby NY Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
med klubmesterskab
30/11 Ansøgningsfrist D/E-stævner - Andet
  • Spring
  • Dressur
  • Paradressur
  • Hest
  • Pony
Ansøgningsfrist for D- og E-stævner i perioden 1/4-30/9 2017
2/12 Brøndby NY Rideklub (Vest) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfespring
3/12 - 4/12 Albertslund Rideklub (Vest) Ja Internt
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Klubmesterskaber, finale. Stævnet er kun åbent for medlemmer af ARK
3/12 - 4/12 Tømmerup Sportsrideklub (Øst) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
10/12 - 11/12 Kongelundens Rideklub (Øst) Nej Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
11/12 Glostrup Rideklub (Vest) Nej Distrikt
  • Dressur
  • Hest
17/12 Mattssons Rideklub (Midt) Nej Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Sløjfestævne