Du er her

Stævneplan 2014

Dato Klub Godk. prop Stævnetype Disciplin Kategori Øvrigt
4/1 - 5/1 Glostrup Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
11/1 - 12/1 Officialsdage - DRF - ingen stævner tilladt - Andet Der må SLET ikke holdes stævner i denne weekend!
18/1 - 19/1 Holte Rideklub (Nord) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Københavnsmesterskaber, 1. kvalifikation
25/1 - 26/1 Gentofte Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Aflyst
25/1 - 26/1 Vestegnens Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
26/1 Kongelundens Rideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Hest
  • Pony
Ponygames og stafetspring, kvalifikation
31/1 - 2/2 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) - Lands/elite
  • Dressur
  • Pony
31/1 - 2/2 Danish Derby - Vilhelmsborg (Jylland) - Lands/elite
  • Spring
  • Hest
Indendørs-DM jun/yr + seniorer
1/2 - 2/2 Holte Rideklub (Nord) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
2/2 Glostrup Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
7/2 - 9/2 Hillerød Sportsrideklub (Distrikt 2) - Lands/elite
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Indendørs DM, pony & children (U14)
7/2 Brøndby NY Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfestævne
8/2 - 9/2 Glostrup Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
14/2 - 16/2 Ballerup Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
21/2 - 23/2 Kongelundens Rideklub (Øst) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
22/2 - 23/2 Albertslund Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
28/2 - 2/3 Hillerød Sportsrideklub (Distrikt 2) - Lands/elite
  • Spring
  • Hest
6/3 - 9/3 Hingstekåring, Herning (Jylland) - Andet
  • Spring
  • Dressur
7/3 Brøndby NY Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfestævne
8/3 - 9/3 Glostrup Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
14/3 - 16/3 Holte Rideklub (Nord) - Lands/elite
  • Dressur
  • Hest
Bundgaard Byg Cup
15/3 - 16/3 Mattssons Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Spring lørdag, dressur søndag
16/3 Glostrup Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
22/3 - 23/3 Brøndby NY Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
med 2. kvalifikation i Stafet-spring
22/3 - 23/3 Birkerød Rideforening (Nord) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
22/3 - 23/3 Tømmerup Sportsrideklub (Øst) Ja Distrikt
  • Spring
  • Pony
28/3 - 30/3 Holte Rideklub (Nord) - Lands/elite
  • Spring
  • Hest
29/3 - 30/3 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Københavnsmesterskaber, 2. kvalifikation
29/3 - 30/3 Vestegnens Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
4/4 Brøndby NY Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfestævne
6/4 Nordøstsællands Rideklub (Distrikt 2) - Andet TREC-stævne med 2. kvalifikation for Distrikt 1
12/4 - 13/4 Kongelundens Rideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
med distriktsmesterskab (finale) i Stafet-spring
12/4 - 13/4 Lundtofte Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
17/4 - 19/4 Solrød Rideklub (Distrikt 3) - Lands/elite
  • Dressur
  • Pony
18/4 - 20/4 Albertslund Rideklub, voltigering - Lands/elite Voltigeringsstævne
19/4 - 21/4 Solrød Rideklub (Distrikt 3) - Lands/elite
  • Dressur
  • Hest
19/4 - 20/4 Stevnsbogaard Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
19/4 - 20/4 Tømmerup Sportsrideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
23/4 (Nord) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfestævne
25/4 - 27/4 Sportsrideklubben (Midt) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Københavnsmesterskaber, 3. kvalifikation
26/4 Hjortespring Rideklub (Midt) - Andet
  • Hest
  • Pony
TREC-stævne med distriktsmesterskab (finale)
26/4 Kastrup-Tårnby - Fælledridtet - Lands/elite
  • Distance
Fælledridtet
26/4 - 27/4 Dragør - Store Magleby Rideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
27/4 DRF's Repræsentantskabsmøde - Andet
30/4 Mattssons Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
Sløjfespring
2/5 - 4/5 Frederiksværk Rideklub (Distrikt 2) - Lands/elite
  • Dressur
  • Hest
Med ECCO Cup U25
2/5 - 4/5 Riders Cup - Suså (Distrikt 4) - Internationalt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Baltic Cup, pony/junior
2/5 Brøndby NY Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfestævne
3/5 - 4/5 Vedbæk Rideklub (Nord) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
3/5 - 4/5 Ledøje - Smørum Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
4/5 Kongelundens Rideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
med distriktsmesterskab (finale) i Pony-games og Kvadrille
10/5 Albertslund Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
AFLYST
10/5 - 11/5 Holte Rideklub (Nord) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Københavnsmesterskaber, finale
11/5 Albertslund Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Spring
  • Pony
AFLYST
11/5 Tømmerup Sportsrideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Sløjfestævne
15/5 - 18/5 CSIO3* / Sportsrideklubben - Internationalt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
FLYTTET TIL ODENSE (JBK) CSIO inkl. udtagelse til NM/EM for ponyer
16/5 - 18/5 Exmoor Sportsrideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
16/5 - 17/5 Ishøj Sportsrideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
17/5 - 18/5 Kongelundens Rideklub (Øst) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Distriktsmesterskab for hold, hest
18/5 Ishøj Sportsrideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
20/5 (Nord) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfestævne
21/5 Lundtofte Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Aftenstævne
22/5 Mattssons Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Sløjfestævne / aftenstævne
23/5 - 25/5 Ballerup Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
AFLYST - nye datoer til mesterskaberne: hold dressur pony (12/9-fredag), individuelt spring hest (4-5/10).
24/5 - 25/5 Hvidovre - Avedøre Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Spring
  • Pony
Distriktsmesterskab for hold
24/5 Lundtofte Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
24/5 Vedbæk Rideklub (Nord) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfestævne
29/5 - 1/6 Absolute Horses, DM - Lands/elite
  • Spring
  • Hest
DM Senior, Young Rider, Junior, Children
29/5 - 30/5 Glostrup Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
29/5 - 30/5 Hvidovre - Avedøre Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
med klubmesterskab
30/5 - 1/6 Roskilde Dyrskue - Andet
31/5 - 1/6 Rideklubben Egene (Nord) Ja Distrikt
  • Spring
  • Pony
AFLYST - flyttet til d. 16.-17. august. Distriktsmesterskaber individuelt
31/5 - 1/6 Glostrup Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
31/5 - 1/6 Vestegnens Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Vestegnspokalen og klubmesterskab
5/6 - 8/6 Broholm (Fyn) DM dressur - Lands/elite
  • Dressur
  • Hest
DM Senior & U25, Bundgaard Byg Cup
5/6 Lundtofte Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Aftenstævne
6/6 Brøndby NY Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfestævne
6/6 - 8/6 Sportsrideklubben (Midt) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
7/6 - 8/6 Stevnsbogaard Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
7/6 - 8/6 Sportsrideklubben Petersborg (Nord) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
8/6 - 9/6 Amagerland Sportsrideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
9/6 Haslev Køre- og Rideforening (Distrikt 3) - Andet
  • Military
DM for ponyer
9/6 Gentofte Rideklub (Midt) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
11/6 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Aftenstævne
14/6 Hippoaden (Distrikt 5) - Lands/elite
  • Distance
DM i distance (123 km)
14/6 - 15/6 (Nord) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
14/6 - 15/6 Kastrup - Tårnby Rideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
14/6 - 15/6 Mattssons Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Spring lørdag, dressur søndag
14/6 - 15/6 Vestegnens Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Vestegnsmesterskaber, dressur
14/6 - 15/6 Værløse Rideklub (Midt) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
18/6 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
Aftenstævne
20/6 - 22/6 Kongelundens Rideklub (Øst) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Distriktsmesterskaber for hold, hest
20/6 - 22/6 Sportsrideklubben (Midt) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
21/6 - 22/6 Brøndby NY Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
21/6 - 22/6 Vedbæk Rideklub (Nord) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
med klubmesterskab
25/6 - 29/6 Kristiansand (Norge) - Internationalt
  • Dressur
  • Hest
NM i paradressur
27/6 - 29/6 NM, Norge - Internationalt
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
NM, pony/junior/YR
27/6 - 29/6 Landsfinaler, breddediscipliner - Andet Landsfinaler, breddediscipliner
27/6 - 29/6 Ballerup Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Kombineret distriktsmesterskab
27/6 - 29/6 Exmoor Sportsrideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
28/6 - 29/6 Tømmerup Sportsrideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
2/7 Amagerland Sportsrideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfestævne, aftenstævne
5/7 Københavnerridtet - Lands/elite
  • Distance
MA-championat
8/7 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfestævne
10/7 - 13/7 Falsterbo (Sverige) - Internationalt
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
11/7 - 13/7 Sportsrideklubben (Midt) - Lands/elite
  • Military
  • Hest
DM Senior & Junior/Young Rider
12/7 - 13/7 Tømmerup Sportsrideklub (Øst) Ja Distrikt
  • Spring
  • Pony
AFLYST
12/7 - 13/7 Storkøbenhavns Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
15/7 - 20/7 Aachen (Tyskland) - Internationalt
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
CDIO5*, CSIO5*, CDIU25
20/7 Kongelundens Rideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
E-stævne / sløjfestævne
23/7 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
26/7 - 27/7 Slangerup-Lynge Rideklub (Distrikt 2), Sjællandsmesterskab - Andet
  • Spring
  • Pony
Sjællandsmesterskab, pony, spring
26/7 - 27/7 Ledøje - Smørum Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
30/7 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
31/7 - 3/8 EM for ponyer - Andet
  • Spring
  • Dressur
  • Military
  • Pony
EM
1/8 - 3/8 Riders Cup - Suså (Distrikt 4) - Internationalt
  • Spring
  • Hest
CSI1*
2/8 - 3/8 Stevnsbogaard Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
AFLYST
6/8 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
7/8 - 10/8 Riders Cup - Suså (Distrikt 4) - Internationalt
  • Spring
  • Hest
CSI2*
8/8 - 10/8 Stevnstrup (Jylland) - Lands/elite
  • Spring
  • Pony
DM for hold
9/8 - 10/8 Kongelundens Rideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
med klubmesterskaber
9/8 Ledøje - Smørum Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
AFLYST
12/8 - 14/8 Sportsrideklubben (Midt) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
Aftenstævner tirsdag-torsdag
15/8 - 17/8 Danish Derby - Vilhelmsborg (Jylland) - Lands/elite
  • Spring
  • Dressur
  • Pony
DM
16/8 - 17/8 Rideklubben Egene (Nord) Ja Distrikt
  • Spring
  • Pony
Distriktsmesterskaber individuelt (flyttet fra d. 31/5-1/6)
16/8 - 17/8 Exmoor Sportsrideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
med klubmesterskab
16/8 - 17/8 Hvidovre - Avedøre Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
med klubmesterskab
16/8 - 17/8 Kastrup - Tårnby Rideklub (Øst) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
22/8 - 24/8 Capacity - Fredensborg (Distrikt 2) - Lands/elite
  • Spring
  • Hest
DM for hold
22/8 - 24/8 Hvidovre-Avedøre Rideklub, voltigering - Lands/elite Voltigeringsstævne
22/8 - 24/8 Ringsted Sports Rideklub (Distrikt 4) - Lands/elite
  • Dressur
  • Hest
DM Jun/YR
22/8 - 24/8 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
AFLYST SJM pony/jun/YR/senior/para
23/8 - 24/8 Dragør - Store Magleby Rideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
med klubmesterskaber
23/8 - 24/8 Lundtofte Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
23/8 - 24/8 Vestegnens Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Vestegnsmesterskaber, springning
24/8 - 7/9 VM - Frankrig - Internationalt
  • Spring
  • Dressur
  • Military
  • Distance
  • Hest
VM - alle discipliner
26/8 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
Aftenstævne
28/8 Mattssons Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfestævne
29/8 - 31/8 Capacity - Fredensborg (Distrikt 2) - Internationalt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Baltic Cup, pony/junior
30/8 - 31/8 Helsinge Rideklub (Distrikt 2), Sjællandsmesterskab - Andet
  • Spring
  • Hest
Sjællandsmesterskab, spring, heste
30/8 - 31/8 (Nord) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Sløjfestævne
30/8 - 31/8 Ishøj Sportsrideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
AFLYST
30/8 - 31/8 Amagerland Sportsrideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
31/8 Vestegns Ridtet - Lands/elite
  • Distance
Distriktsmesterskab distance
5/9 - 7/9 Frederikshavn Rideklub (Jylland) - Lands/elite
  • Dressur
  • Pony
DM for hold
5/9 - 7/9 Kallehavegaard Rideklub (Jylland) - Lands/elite
  • Spring
  • Pony
Danmarks Cup
5/9 Brøndby NY Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfestævne
6/9 - 7/9 Store Hestedag (Roskilde) - Andet
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
6/9 - 7/9 Birkerød Rideforening (Nord) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
6/9 - 7/9 Glostrup Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
med klubmesterskaber
6/9 - 7/9 Kastrup - Tårnby Rideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
med Amagermesterskab og klubmesterskab
6/9 - 7/9 Mattssons Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Spring lørdag, dressur søndag
12/9 - 14/9 Ballerup Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Distriktsmesterskab i paradressur samt hold pony og individuelt hest & pony.
12/9 - 14/9 Sportsrideklubben (Midt) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
13/9 - 14/9 Tømmerup Sportsrideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
med klubmesterskab
13/9 Ledøje - Smørum Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
med klubmesterskab
14/9 Storkøbenhavns Rideklub (Vest) - Andet TREC-stævne, 1. kval 2015
19/9 - 21/9 Middelfart Ridecenter (Fyn) - Lands/elite
  • Dressur
  • Hest
DM for hold, mellemrunde vest i DRF's dressurchampionat
19/9 - 21/9 Kongelundens Rideklub (Øst) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Lagkage cup for pony-hold
19/9 - 21/9 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
Mellemrunde øst i DRF's dressurchampionat
20/9 Søborggård Rideklub (Distrikt 2) - Andet
  • Military
  • Hest
  • Pony
Distriktsmesterskaber, Distrikt 1
20/9 - 21/9 Gentofte Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
AFLYST
20/9 Ishøj Sportsrideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
med klubmesterskab
20/9 - 21/9 Sportsrideklubben Petersborg (Nord) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Pony
20/9 - 21/9 Sportsrideklubben Petersborg (Nord) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
26/9 - 28/9 Skibby, voltigering - Lands/elite DM i voltigering
26/9 - 28/9 Holte Rideklub (Nord) - Lands/elite
  • Dressur
  • Pony
ECCO Cup 3. kval
26/9 - 28/9 Hillerød Sportsrideklub (Distrikt 2) - Lands/elite
  • Spring
  • Hest
27/9 Hjortespring Rideklub (Midt) - Andet TREC-stævne, 2. kval 2015
27/9 Dragør - Store Magleby Rideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfestævne
27/9 - 28/9 Stevnsbogaard Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
27/9 - 28/9 Vedbæk Rideklub (Nord) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
3/10 - 5/10 Ballerup Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Distriktsmesterskab individuelt hest
3/10 Brøndby NY Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfestævne
4/10 - 5/10 Brøndby NY Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
4/10 - 5/10 Lundtofte Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
8/10 Mattssons Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfestævne
10/10 - 12/10 JBK, Odense - Internationalt
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
11/10 - 12/10 Kongelundens Rideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
11/10 - 12/10 Vestegnens Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
13/10 - 19/10 JBK, Odense - Internationalt
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
World Cup, championatfinaler dr/spr
18/10 - 19/10 Albertslund Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
18/10 - 19/10 Birkerød Rideforening (Nord) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
19/10 Tømmerup Sportsrideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfestævne
25/10 Ledøje - Smørum Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
31/10 - 2/11 Heslegård Sportsrideklub (Distrikt 2) - Lands/elite
  • Dressur
  • Hest
ECCO Cup, 3. kval
1/11 - 2/11 Ledøje - Smørum Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
7/11 Brøndby NY Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfestævne
8/11 - 9/11 Birkerød Rideforening (Nord) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
AFLYST PGA OMBYGNING
8/11 - 9/11 Gentofte Rideklub (Midt) Ja Distrikt
  • Spring
  • Pony
8/11 - 9/11 Holte Rideklub (Nord) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
8/11 - 9/11 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
med klubmesterskab
8/11 - 9/11 Vestegnens Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
14/11 - 16/11 Blue Hors (Billund) - Lands/elite
  • Dressur
  • Hest
Bundgaard Byg Cup Finale
14/11 - 16/11 Sportsrideklubben Aalborg (Jylland) - Lands/elite
  • Spring
  • Hest
Jysk Mesterskab
14/11 - 16/11 Hillerød Sportsrideklub (Distrikt 2) - Lands/elite
  • Spring
  • Pony
Rosenparade
15/11 - 16/11 Glostrup Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
15/11 - 16/11 Mattssons Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
21/11 - 23/11 Hedensted Rideklub (Jylland) - Lands/elite Rosenparade
23/11 Glostrup Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
28/11 - 30/11 Sportsrideklubben Aalborg (Jylland) - Lands/elite
  • Dressur
  • Hest
Jysk Mesterskab
28/11 - 30/11 Danish Derby - Vilhelmsborg (Jylland) - Andet
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Christmas Warm Up, C-stævne
29/11 - 30/11 Ågerupgård Sportsrideklub (Distrikt 4), Sjællandsmesterskab - Andet
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Sjællandsmesterskab, dressur, pony, hest, paradressur
29/11 - 30/11 Brøndby NY Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
1/12 Mattssons Rideklub (Midt) Ja Udvidet klub
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Sløjfedressur
5/12 - 7/12 Middelfart Ridecenter (Fyn) - Lands/elite
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
ECCO Cup finaler
5/12 - 7/12 Danish Derby - Vilhelmsborg (Jylland) - Internationalt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Baltic Cup finaler
5/12 - 7/12 Ballerup Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
AFLYST
6/12 - 7/12 Birkerød Rideforening (Nord) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
AFLYST PGA OMBYGNING
6/12 - 7/12 Tømmerup Sportsrideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
7/12 Glostrup Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
12/12 - 14/12 Danish Derby - Vilhelmsborg (Jylland) - Lands/elite
  • Spring
  • Hest
Christmas Show
13/12 Brøndby NY Rideklub (Vest) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Sløjfestævne
13/12 - 14/12 Holte Rideklub (Nord) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
13/12 - 14/12 Kongelundens Rideklub (Øst) Ja Udvidet klub
  • Spring
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Kombineret distriktsmesterskab pony
27/12 - 28/12 Albertslund Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Spring
  • Pony
27/12 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) Ja Internt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
Klubmesterskaber
28/12 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
30/12 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Pony
Aftenstævne