Du er her

Stævneplan 2019

Dato Klub Godk. prop Stævnetype Disciplin Kategori Øvrigt
5/1 - 6/1 Glostrup Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
5/1 - 6/1 Glostrup Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
5/1 - 6/1 Vestegnens Rideklub (Vest) Nej Distrikt
  • Dressur
  • Hest
AFLYST
19/1 - 20/1 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
25/1 - 27/1 Ballerup Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
25/1 - 27/1 Ballerup Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
26/1 - 27/1 Albertslund Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
2/2 - 3/2 Kongelundens Rideklub (Øst) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
2/2 - 3/2 Kongelundens Rideklub (Øst) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
3/2 Ballerup Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
1/3 - 3/3 Holte Rideklub (Nord) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
C-klasser ved B-stævnet
1/3 - 3/3 Holte Rideklub (Nord) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
C-klasser ved B-stævnet
15/3 - 17/3 Holte Rideklub (Nord) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Københavnsmesterskaber - 1. kvalifikation
15/3 - 17/3 Holte Rideklub (Nord) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Københavnsmesterskaber - 1. kvalifikation
22/3 - 24/3 Ballerup Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
22/3 - 24/3 Ballerup Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
29/3 - 31/3 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Københavnsmesterskaber - 2. kvalifikation
29/3 - 31/3 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Københavnsmesterskaber - 2. kvalifikation
6/4 - 7/4 Kongelundens Rideklub (Øst) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
6/4 - 7/4 Kongelundens Rideklub (Øst) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
12/4 - 14/4 Albertslund Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
26/4 - 28/4 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
26/4 - 28/4 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
27/4 - 28/4 Sportsrideklubben (Midt) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Københavnsmesterskaber, 3. kval
27/4 - 28/4 Sportsrideklubben (Midt) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
Københavnsmesterskaber, 3. kval
4/5 - 5/5 Ballerup Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
4/5 - 5/5 Ballerup Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
17/5 - 19/5 Albertslund Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
17/5 - 19/5 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Paradressur
  • Hest
  • Pony
Københavnsmesterskaber, finale og Brogaarden Para Cup
17/5 - 19/5 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Paradressur
  • Hest
  • Pony
Københavnsmesterskaber, finale og Brogaarden Para Cup
17/5 - 19/5 Sportsrideklubben (Midt) Ja Distrikt
  • Spring
  • Pony
25/5 - 26/5 Sportsrideklubben Petersborg (Nord) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
25/5 - 26/5 Sportsrideklubben Petersborg (Nord) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
30/5 - 31/5 Glostrup Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Paradressur
  • Hest
  • Pony
med distriktsmesterskab i paradressur og kombinerede distriktsmesterskaber
30/5 - 31/5 Glostrup Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Paradressur
  • Hest
  • Pony
med distriktsmesterskab i paradressur og kombinerede distriktsmesterskaber
1/6 - 2/6 Ballerup Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
1/6 - 2/6 Ballerup Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
1/6 - 2/6 Glostrup Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
med kombinerede distriktsmesterskaber. HUSK at man også skal starte dressur!
1/6 - 2/6 Glostrup Rideklub (Vest) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
med kombinerede distriktsmesterskaber. HUSK at man også skal starte dressur!
8/6 - 10/6 Værløse Rideklub (Midt) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
med distriktsmesterskab for klubhold, samt E- og D-klasser
8/6 - 10/6 Værløse Rideklub (Midt) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
med distriktsmesterskab for klubhold, samt E- og D-klasser
14/6 - 16/6 Sportsrideklubben (Midt) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
Brogaarden Cup
22/6 - 23/6 Kongelundens Rideklub (Øst) Ja Distrikt
  • Spring
  • Hest
Distriktsmesterskab individuelt spring hest
16/8 - 18/8 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) Nej Distrikt
  • Spring
  • Hest
17/8 - 18/8 Kastrup - Tårnby Rideklub (Øst) Nej Distrikt
  • Spring
  • Pony
6/9 - 8/9 Sportsrideklubben Vallensbæk (Vest) Nej Distrikt
  • Dressur
  • Hest
6/9 - 8/9 Sportsrideklubben (Midt) Nej Distrikt
  • Spring
  • Pony
14/9 - 15/9 Rideklubben Egene (Nord) Nej Distrikt
  • Spring
  • Pony
29/9 Kastrup - Tårnby Rideklub (Øst) Nej Distrikt
  • Dressur
  • Hest
4/10 - 6/10 Ballerup Rideklub (Vest) Nej Distrikt
  • Spring
  • Hest
5/10 - 6/10 Vestegnens Rideklub (Vest) Nej Distrikt
  • Dressur
  • Hest
11/10 - 12/10 Holte Rideklub (Nord) Nej Distrikt
  • Spring
  • Hest
Sjællandsmesterskaberne
13/10 - 14/10 Holte Rideklub (Nord) Nej Distrikt
  • Spring
  • Pony
Sjællandsmesterskaberne
19/10 - 20/10 Glostrup Rideklub (Vest) Nej Distrikt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
19/10 - 20/10 Glostrup Rideklub (Vest) Nej Distrikt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
26/10 - 27/10 Albertslund Rideklub (Vest) Nej Distrikt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
26/10 - 27/10 Albertslund Rideklub (Vest) Nej Distrikt
  • Spring
  • Hest
  • Pony
27/10 Glostrup Rideklub (Vest) Nej Distrikt
  • Dressur
  • Hest
9/11 - 10/11 Kongelundens Rideklub (Øst) Nej Distrikt
  • Spring
  • Pony
17/11 Ballerup Rideklub (Vest) Nej Distrikt
  • Dressur
  • Pony
15/12 Glostrup Rideklub (Vest) Nej Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony
15/12 Glostrup Rideklub (Vest) Nej Distrikt
  • Dressur
  • Hest
  • Pony